Jahon klublari chempionatida olti o‘yin to‘xtatildi
Klublar o‘rtasidagi jahon chempionati turnirining navbatdagi o‘yini ob-havo sharoitining yomonlashuvi sabab to‘xtatildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu safar “Chelsi” va “Benfika” jamoalari o‘rtasidagi o‘yin muloqoti oldidan kelayotgan chaqmoq va momaqaldiroq tufayli davom ettirilmagan. Asosiy o‘yin vaqtidan kamida besh daqiqa qolgan edi.
Turnir davomida bu ob-havo sabab to‘xtatilgan oltinchi holat hisoblanadi. Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchilar yaqin orada maydonga qaytishga ruxsat olishlari kutilmoqda.
O‘yin davomidagi voqealarni 1/8 final bosqichida LiveResult.uz sayti orqali matnli onlayn translyatsiya shaklida kuzatish mumkin. Ushbu o‘yindagi yagona gol 64-daqiqada kiritilgan bo‘lib, uni “Chelsi” jamoasining o‘ng qanot himoyachisi Ris Jeyms amalga oshirgan.
Ob-havoning yomonlashuvi sabab o‘yinning to‘xtatilishi muxlislar va jamoalar uchun noqulay vaziyat yaratdi, biroq xavfsizlikni ta’minlash uchun bu chora zarur deb topildi. Keyingi daqiqalarda maydonda nima bo‘lishini barchamiz sabrsizlik bilan kutamiz.

В чемпионате мира клубов шесть игр были приостановлены
Следующая игра турнира чемпионата мира между клубами была приостановлена из-за ухудшения погодных условий. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На этот раз игра между командами «Челси» и «Бенфика» не была продолжена из-за молний и грома, которые возникли перед началом матча. Оставалось менее пяти минут до основного времени игры.
На протяжении турнира это шестой случай, когда игра была приостановлена из-за погодных условий. Согласно имеющимся данным, ожидается, что игрокам вскоре будет разрешено вернуться на поле.
События во время игры можно будет отслеживать в текстовом онлайн-трансляции на сайте LiveResult.uz в 1/8 финала. Единственный гол в этой игре был забит на 64-й минуте защитником правого фланга команды «Челси» Рисом Джеймсом.
Приостановка игры из-за ухудшения погоды создала неудобную ситуацию для болельщиков и команд, однако эта мера была признана необходимой для обеспечения безопасности. В ближайшие минуты мы все с нетерпением ждем, что произойдет на поле.