Benfika va Chelsi o‘rtasidagi o‘yinda durang qayd etildi
Benfika Klub chempionatining 1/8 final bosqichida Chelsi bilan o‘tkazgan o‘yinda asosiy vaqt mobaynida mag‘lubiyatdan qochdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chelsi jamoasi o‘yinning 64-daqiqasida hisobni ochdi. 86-daqiqada esa hakam ob-havo sharoitlari tufayli o‘yinni to‘xtatdi, sabab yomg‘ir va momaqaldiroq edi.
Jamoalar ob-havo yaxshilanishini kutib, deyarli ikki soat to‘xtatib turishdi. Shundan so‘ng o‘yin davom ettirildi.
Tez orada Benfika jamoasi hisobni tenglashtirdi: hakam penalti belgiladi va 5-daqiqalik qo‘shimcha vaqtda Anxel di Mariya jarimani aniq amalga oshirdi. Asosiy vaqt 1:1 hisobida yakunlandi va o‘yinda qo‘shimcha ikki bo‘lim o‘tkaziladi. O‘yinning keyingi tafsilotlarini LiveResult.uz saytidan kuzatish mumkin, u yerda matnli translyatsiya mavjud.
Bu o‘yin tomoshabinlar uchun juda qiziqarli kechmoqda va jamoalar o‘zaro kuch sinashmoqda. Har ikki jamoa ham g‘alaba uchun kurashmoqda va harakatlarini to‘xtatmayapti.

В матче между Бенфикой и Челси зафиксирована ничья
Клуб Бенфика в матче 1/8 финала чемпионата избежал поражения от Челси в основное время. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Челси открыла счет на 64-й минуте матча. На 86-й минуте судья остановил игру из-за погодных условий, причиной стали дождь и гром.
Команды ожидали улучшения погоды и почти два часа находились в ожидании. После этого игра была продолжена.
Вскоре команда Бенфика сравняла счет: судья назначил пенальти, и в добавленное время на 5-й минуте Анхель ди Мария точно реализовал штрафной удар. Основное время завершилось со счетом 1:1, и в матче будут проведены два дополнительных тайма. Следить за дальнейшими деталями игры можно на сайте LiveResult.uz, где доступна текстовая трансляция.
Этот матч проходит очень интересно для зрителей, и команды сражаются друг с другом. Обе команды борются за победу и не останавливаются в своих действиях.