Chelsi klub jahon chempionatida rekord o‘rnatdi
Londonning "Chelsi" jamoasi Klub jahon chempionati musobaqasining 1/8 finalida "Benfika"ga qarshi o‘yinini qo‘shimcha vaqtlarda yakunlab, 4:1 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Lissabonliklar asosiy vaqt davomida mag‘lubiyatdan saqlanishdi, chunki o‘yinning 90+5-daqiqasida Anxel Di Mariya penaltidan gol urdi. Bu gol urilishidan oldin, taxminan ikki soat davom etgan havo sharoitlari tufayli uzilgan o‘yin qayta boshlangandi. Qo‘shimcha vaqt boshida "Benfika" jamoasidan Janluka Prestianni maydondan haydaldi va "Benfika" bir kishi kam o‘ynashga majbur bo‘ldi.
Keyingi daqiqalarda esa "Chelsi" hujumchilari raqib darvozasiga ketma-ket gol urishdi. 108-daqiqada Kristofer Nkunku, 115-daqiqada Pedru Netu va 117-daqiqada Kirnan Dyusberi Xoll hisobni 4:1 ga yetkazdi.
MisterChip ma’lumotlariga ko‘ra, "Chelsi" jamoasi klubaro musobaqalarda qo‘shimcha vaqtda uch marta gol urgan ilk jamoa hisoblanadi. Ushbu g‘alaba London klubining tarixida muhim o‘rin tutadi.

Челси клуб установил рекорд на чемпионате мира
Лондонская команда "Челси" одержала победу со счетом 4:1 в матче 1/8 финала клубного чемпионата мира против "Бенфики", завершив игру в дополнительное время. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лиссабонцы удерживались от поражения в основное время, так как на 90+5-й минуте Анхель Ди Мария забил с пенальти. Перед этим голом игра была приостановлена на примерно два часа из-за погодных условий. В начале дополнительного времени игрок "Бенфики" Джанлука Престяни был удален с поля, и "Бенфика" была вынуждена играть в меньшинстве.
В последующие минуты нападающие "Челси" забили подряд голы в ворота соперника. На 108-й минуте Кристофер Нкунку, на 115-й минуте Педру Нету и на 117-й минуте Кирнан Дьюсбери-Холл довели счет до 4:1.
По данным MisterChip, команда "Челси" стала первой, кто забил три гола в дополнительное время в клубных турнирах. Эта победа занимает важное место в истории лондонского клуба.