Chelsi va Palmeiras klublar jahon chempionatida to‘qnashadi
Londonning "Chelsi" klubi Jahon klublar chempionatining chorak final bosqichiga chiqdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular "Benfika" jamoasiga qarshi o‘yinda 4:1 hisobida g‘alaba qozondi. "Chelsi" o‘yinni faqat ikkinchi qo‘shimcha vaqtda ko‘pchilikda hal qildi va o‘sha qisqa vaqt ichida uchta gol urdi.
Keyingi bosqichda Enzo Mareski boshchiligidagi jamoa Braziliyaning "Palmeyras" klubi bilan to‘qnash keladi. "Palmeyras" oldinroq "Botafogo"ni 1:0 hisobida mag‘lub etdi.
Braziliya klublari o‘rtasidagi o‘yinda ham g‘alaba qo‘shimcha vaqtda hal bo‘ldi, yagona gol 100-daqiqada Paulinyo tomonidan kiritildi. "Chelsi" va "Palmeyras" jamoalari o‘rtasidagi o‘yin keyingi shanba kuni, 4 iyulda bo‘lib o‘tadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 04:00 da boshlanadi.
Ushbu bahs katta qiziqish bilan kutilmoqda, chunki har ikki jamoa ham kuchli tarkibga ega va raqobat yuqori darajada bo‘ladi. Bu o‘yin muxlislar uchun unutilmas lahzalarni taqdim etishi kutilmoqda.
Har ikkala jamoa ham g‘alabani qo‘lga kiritib, yarim finalga yo‘l olish uchun bor kuchini sarflaydi. Jahon klublar chempionati doirasidagi bunday bahslar futbolning eng yuqori darajasini namoyish etadi.

Челси и Палмейрас встретятся на чемпионате мира
Лондонский клуб "Челси" вышел в четвертьфинал чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они одержали победу над командой "Бенфика" со счетом 4:1. "Челси" решил исход игры только во втором дополнительном времени, забив три гола за короткий промежуток времени.
На следующем этапе команда под руководством Энцо Маерески встретится с бразильским клубом "Палмейрас". "Палмейрас" ранее одержал победу над "Ботафого" со счетом 1:0.
В игре между бразильскими клубами победа также была решена в дополнительное время, единственный гол был забит Паулиньо на 100-й минуте. Игра между командами "Челси" и "Палмейрас" состоится в следующую субботу, 4 июля. Матч начнется в 04:00 по московскому времени.
Этот матч ожидается с большим интересом, так как обе команды имеют сильный состав и конкуренция будет на высоком уровне. Ожидается, что эта игра предоставит болельщикам незабываемые моменты.
Обе команды приложат все усилия, чтобы одержать победу и выйти в полуфинал. Такие матчи в рамках чемпионата мира клубов демонстрируют высший уровень футбола.