Paulinyo qo‘shimcha vaqtda g‘alaba golini urdi
Palmeiras jamoasining yarim himoyachisi Paulinyo, Klub jahon chempionati 1/8 finalida Botafogo jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda qo‘shimcha vaqtda hal qiluvchi gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yindagi his-tuyg‘ulari va gol urilishidan oldin bo‘lgan qiziqarli holat haqida gapirdi. Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, gol urilishidan bir necha daqiqa oldin u jamoa safdoshiga taktika haqida fikr almashgan. U hisobga ko‘ra, qo‘shimcha vaqtda o‘yinning sur’ati biroz pasayishini, bundan keyin ularning imkoniyatlari ko‘payishini sezgan.
Gol urilishidan ikki daqiqa oldin Paulinyo o‘z safdoshi Maykega shunday degan: “Pastga zarba berishimiz kerak, darvozabon yuqori burchakdagi to‘pga yaxshi javob beradi.” Va natijada, Paulinyo golni urishga muvaffaq bo‘lgan. Ushbu gol unga katta ishonch bag‘ishlagan, ayniqsa, u hali jarohat oqibatlari bilan kurashayotgan paytda bu muvaffaqiyat muhim bo‘lgan. Qayg‘u sezilsa-da, bu gol uning va jamoaning oldinga siljishi bo‘lib xizmat qilgan.
FIFAning rasmiy saytida Paulinyoning so‘zlari aynan shunday keltirilgan. Endi Palmeiras jamoasining chorak finaldagi raqibi Chelsea jamoasi bo‘ladi. Ushbu o‘yinda ham jamoa o‘z kuchini ko‘rsatishga harakat qiladi.

Паулиньо забил победный гол в дополнительное время
Полузащитник команды Палмейрас Паулиньо забил решающий гол в дополнительное время в матче 1/8 финала клубного чемпионата мира против команды Ботафого. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал о своих эмоциях в игре и интересном моменте перед голом. По словам футболиста, за несколько минут до гола он обменялся мнениями о тактике с товарищем по команде. Он заметил, что в дополнительное время темп игры немного снизится, и после этого их шансы увеличатся.
За две минуты до гола Паулиньо сказал своему партнеру Майке: “Нужно бить низом, вратарь хорошо реагирует на мяч в верхнем углу.” И в результате Паулиньо удалось забить гол. Этот гол дал ему большую уверенность, особенно учитывая, что он все еще борется с последствиями травмы, и этот успех был важен. Несмотря на печаль, этот гол стал шагом вперед для него и команды.
На официальном сайте ФИФА слова Паулиньо приведены именно так. Теперь соперником команды Палмейрас в четвертьфинале станет команда Челси. В этом матче команда также постарается продемонстрировать свои силы.