Bavariya himoyachisi Flamengo bilan o‘yinga tayyorlanmoqda
Myunxenning "Bavariya" jamoasi himoyachisi Jonatan Ta klub jahon chempionati 2025 yilning 1/8 final bosqichida Braziliyaning "Flamenqo" jamoasiga qarshi o‘ynaydigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, stadionda ko‘plab braziliyalik muxlislar bo‘lishi kutilmoqda. Jonatan Ta jamoasi maydonda o‘z kuchini isbotlashi kerakligini ta’kidladi.
"Flamenqo" jamoasining futbol uslubi biznikidan ancha farq qiladi, shu sababli ularga moslashish zarur, lekin shu bilan birga o‘z uslubimizni unutmasligimiz lozim, dedi himoyachi. Ushbu o‘yinda "Bavariya" va "Flamenqo" jamoalari kuch sinashadi.
Uchrashuv 29 iyun kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 23:00 da boshlanadi. Bu o‘yin har ikkala jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.
Jonatan Ta jamoasining o‘z uslubiga sodiq qolgan holda raqibning kuchli tomonlarini ham hisobga olish zarurligini ta’kidladi. Klub matbuot xizmati ushbu bayonotlarni rasmiy saytida e’lon qildi.

Защитник Баварии готовится к игре с Фламенго
Защитник мюнхенской "Баварии" Джонатан Та высказал свои мысли о предстоящем матче против бразильской команды "Фламенго" в 1/8 финала клубного чемпионата мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на стадионе ожидается много бразильских болельщиков. Джонатан Та подчеркнул, что его команде необходимо доказать свою силу на поле.
"Стиль игры команды "Фламенго" значительно отличается от нашего, поэтому нам нужно адаптироваться, но при этом не забывать о нашем стиле", - сказал защитник. В этом матче "Бавария" и "Фламенго" будут проверять свои силы.
Встреча состоится 29 июня и начнется в 23:00 по московскому времени. Эта игра имеет большое значение для обеих команд и вызывает большой интерес у болельщиков.
Джонатан Та отметил, что, оставаясь верным своему стилю, необходимо учитывать сильные стороны соперника. Пресс-служба клуба опубликовала эти заявления на официальном сайте.