Maksim Buznikin, “Krasnodar” jamoasining selektsiya bo‘limi rahbari, Rossiya Premer-ligasining keyingi mavsumiga doir kutishlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, chempionlikdan keyingi ikkinchi mavsum har doim qiyin kechadi. Biroq “Krasnodar” uchun bu holat birinchi marta yuz bermoqda.
Jamoa imkon qadar kuchaytiriladi, deb rejalashtirilmoqda. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda “Krasnodar” klubi tarixida ilk bor Rossiya chempioni bo‘ldi. Murad Musayev boshchiligidagi jamoa, ikkinchi o‘rinni egallagan Sankt-Peterburgning “Zenit” klubidan bir ochko ko‘p yig‘ib, g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.
Rossiya chempionatining sovrindorlar uchligini Moskvaning CSKA jamoasi yakunladi. Bunday muvaffaqiyat “Krasnodar” uchun yangi bosqich bo‘lib, ularning keyingi faoliyatida katta ahamiyat kasb etadi.
Jamoa rahbariyati va murabbiylari keyingi mavsumda yanada kuchli natijalarga erishish uchun bor imkoniyatlarini ishga solishga tayyor. Bu esa muxlislar va futbol ixlosmandlari uchun katta umid uyg‘otmoqda.

Коуч Краснодара рассказал о трудностях после чемпионства
Максим Бузникин, руководитель селекционного отдела команды "Краснодар", поделился ожиданиями относительно следующего сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что второй сезон после чемпионства всегда бывает трудным. Однако для "Краснодара" эта ситуация возникает впервые.
Команда планирует усилиться насколько это возможно. Напомним, что в прошлом сезоне клуб "Краснодар" впервые в своей истории стал чемпионом России. Команда под руководством Мурада Мусаева, набрав на одно очко больше, чем занявший второе место санкт-петербургский "Зенит", завоевала победу.
Тройку призеров чемпионата России завершила московская команда ЦСКА. Такой успех стал новой вехой для "Краснодара" и имеет большое значение для их дальнейшей деятельности.
Руководство и тренеры команды готовы задействовать все свои возможности для достижения еще более сильных результатов в следующем сезоне. Это вселяет большую надежду у болельщиков и футбольных любителей.