Bitetllo Dmitro bilan yangi shartnoma haqida gapirdi
Braziliyalik yarim himoyachi Bitello Moskva “Dinamo” klubining yangi mehnat shartnomasi bo‘yicha muzokaralari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U har doim suhbatlar va muzokaralar olib borilishini, ammo keyingi yo‘nalishlarni aniqlash uchun vaqt kerakligini ta’kidladi. 25 yoshli legioner bu haqda “Sport-Express” nashriga gapirib berdi.
Bitello bilan Moskva klubi o‘rtasidagi amaldagi shartnoma muddati 2028 yil yozigacha amal qiladi. O‘tgan mavsumda yarim himoyachi “Dinamo”ning barcha musobaqalaridagi 35 ta o‘yinda ishtirok etdi.
U uchta gol urib, 14 ta gol uzatmasi bilan jamoasiga sezilarli hissa qo‘shdi. Kelasi 2025/2026 yilgi mavsumda “Dinamo”ni Valeriy Karpin boshqarishi rejalashtirilgan. Bu o‘zgarish jamoa uchun yangi davr boshlanishidan dalolat beradi.
Bitelloning shartnomasi va jamoa bilan kelajakdagi rejalari haqida muzokaralar davom etmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar qanday yakun topishini vaqt ko‘rsatadi.
Shuningdek, futbolchining o‘yinidagi barqarorlik va jamoaga qo‘shayotgan hissasi klub uchun katta ahamiyatga ega.

Bitetllo поговорил о новом контракте с Дмитром
Бразильский полузащитник Бителло высказался о переговорах по новому трудовому контракту с московским клубом «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что всегда ведутся разговоры и переговоры, но для определения дальнейших направлений нужно время. 25-летний легионер рассказал об этом изданию «Спорт-Экспресс».
Срок действующего контракта Бителло с московским клубом истекает летом 2028 года. В прошлом сезоне полузащитник принял участие в 35 матчах «Динамо» во всех соревнованиях.
Он забил три гола и сделал 14 голевых передач, что значительно помогло его команде. В следующем сезоне 2025/2026 «Динамо» планирует возглавить Валерий Карпин. Это изменение свидетельствует о начале новой эпохи для команды.
Переговоры о контракте Бителло и будущих планах с командой продолжаются. Время покажет, как завершатся соглашения между клубом и футболистом.