Spartak jamoasining markaziy himoyachisi Myenti Abena yozgi transfer oynasida klubni tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Ali Budak xabar berdi. Manbalarga ko‘ra, 30 yoshli futbolchi Turkiyaning Gaziantep klubiga o‘tish arafasida turibdi.
Hozirda tomonlar muzokaralarning yakuniy bosqichida, shundan so‘ng Abena transferni yakunlash uchun tibbiy ko‘rikdan o‘tishi kerak bo‘ladi. Abena o‘tgan yozda Spartak bilan ikki yillik shartnoma imzolagan edi. Surinamlik futbolchi Rossiya Premyer Ligasida va Kubok musobaqalarida jami 12 ta o‘yinda maydonga tushgan, biroq hali hisobida gol yoki assist yo‘q.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Abenaning bozor qiymati 700 ming yevroga teng. Hozirgi paytda Gaziantep bilan muzokaralar ijobiy yo‘lda davom etmoqda. Agar kelishuv amalga oshsa, Abena yangi jamoasida o‘z o‘rnini topishga harakat qiladi.
Futbolchining transferi klub va futbolchi uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochishi kutilmoqda. Shu bilan birga, Spartak jamoasi himoyasini kuchaytirish uchun boshqa variantlarni ham ko‘rib chiqmoqda.

Абена летом может покинуть "Спартак"
Центральный защитник команды «Спартак» Мьенти Абена может покинуть клуб в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Али Будак. По информации источников, 30-летний футболист находится на грани перехода в турецкий клуб «Газиантеп».
В настоящее время стороны находятся на финальной стадии переговоров, после чего Абена должен будет пройти медицинское обследование для завершения трансфера. Абена подписал двухлетний контракт со «Спартаком» прошлым летом. Суринамский футболист провел в Российской Премьер-Лиге и Кубковых турнирах в общей сложности 12 матчей, однако пока не имеет ни одного гола или ассиста.
Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость Абены составляет 700 тысяч евро. В настоящее время переговоры с «Газиантепом» продолжаются в позитивном русле. Если соглашение будет достигнуто, Абена постарается найти свое место в новой команде.
Ожидается, что трансфер футболиста откроет новые возможности как для клуба, так и для игрока. В то же время команда «Спартак» рассматривает и другие варианты для укрепления своей защиты.