"Zenit" boshqaruv raisi Aleksandr Medvedev Rossiyaning eng mashhur klubi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Zenit" klubining mashhurligi shubhasiz va bu raqamlar faktlarga asoslangan. Medvedevning aytishicha, "Spartak" muxlislari bunga rozi bo‘lmasligi mumkin, chunki ular o‘z jamoasini eng mashhur deb biladi.
Ammo tahlillar shuni ko‘rsatadiki, "Zenit" Rossiyada kengroq ommaviylikka ega. U "Spartak" faqat Moskva shahrida "Zenit"dan mashhurlik bo‘yicha oldinda bo‘lishi mumkin deb hisoblaydi.
O‘tgan mavsumda Rossiya chempionatida "Zenit" jamoasi ikkinchi o‘rinni egallagan, "Spartak" esa to‘rtinchi o‘rinda qolgan. Shu raqamlar ham jamoalarining hozirgi holatini aks ettiradi.
Medvedevning fikricha, ommaviylik faqat yutuqlar bilan emas, balki jamoaning tarixiy obro‘siga ham bog‘liq. Shu sababli, "Zenit"ning Rossiyada eng ko‘p tanilgan futbol klubi bo‘lishi tabiiy hisoblanadi.

Медведев: Зенит — самый популярный клуб в России
"Зенит" председатель правления Александр Медведев высказал мнение о самом популярном клубе России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, популярность клуба "Зенит" не вызывает сомнений, и эти цифры основаны на фактах. Медведев отметил, что болельщики "Спартака" могут с этим не согласиться, так как они считают свою команду самой популярной.
Однако анализы показывают, что "Зенит" имеет более широкую популярность в России. Он считает, что "Спартак" может быть впереди "Зенита" только по популярности в Москве.
В прошлом сезоне команда "Зенит" заняла второе место в чемпионате России, а "Спартак" остался на четвертом месте. Эти цифры также отражают текущее состояние команд.
По мнению Медведева, популярность зависит не только от достижений, но и от исторической репутации команды. Поэтому естественно, что "Зенит" является самым известным футбольным клубом в России.