Ronaldu Saudiya Pro-ligasini dunyoda kuchlilar qatoriga qo‘shdi
Krištianu Ronaldu Al-Nasr klubi matbuot xizmatiga bergan intervyusida Saudiya Arabistonining chempionat darajasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi shartnoma imzolagandan so‘ng, Saudiya Pro-ligasi dunyodagi beshta eng kuchli ligalar qatoriga kirishini ta’kidladi. Ronaldu fikricha, Saudiya ligasi hali ham rivojlanmoqda, lekin u allaqachon kuchli ligalar orasida joy olgan.
Bu fikr ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokama qilindi. Ba’zi muxlislar esa Yevropadan kelgan futbolchilarning faqat ko‘proq pul topish maqsadida Saudiya Arabistoniga o‘tishini tanqid qilishdi.
Krištianuning yangi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Shu bilan birga, futbolchining Saudiyadagi faoliyati mamlakat futbolining jahon miqyosida sezilarli darajada rivojlanishiga xizmat qilmoqda.
Ronaldu kabi nufuzli o‘yinchilarning ligaga qo‘shilishi, nafaqat musobaqaning darajasini oshiradi, balki yosh futbolchilar uchun ham yaxshi o‘rnak bo‘ladi. Saudiya Pro-ligasi jadal sur’atlarda taraqqiy etib, xalqaro maydonda o‘z o‘rnini mustahkamlashda davom etmoqda.

Роналду добавил Саудовскую Про-лигу в число сильнейших в мире
Криштиану Роналду в интервью пресс-службе клуба Аль-Наср высказал мнение о уровне чемпионата Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что после подписания нового контракта Саудовская Про-лига вошла в число пяти сильнейших лиг мира. По мнению Роналду, саудовская лига все еще развивается, но уже заняла место среди сильных лиг.
Это мнение широко обсуждалось в социальных сетях. Некоторые болельщики критиковали переход европейских футболистов в Саудовскую Аравию только с целью заработать больше денег.
Новый контракт Криштиану рассчитан до середины 2027 года. При этом деятельность футболиста в Саудовской Аравии способствует значительному развитию футбола страны на мировом уровне.
Присоединение таких известных игроков, как Роналду, не только повышает уровень соревнования, но и служит хорошим примером для молодых футболистов. Саудовская Про-лига активно развивается и продолжает укреплять свои позиции на международной арене.