Serbiyalik hujumchi Luka Yovich "Milan" klubini erkin agent sifatida tark etadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda "rossoneri"ning rasmiy sayti xabar bermoqda. Yovich 2023 yildan beri "Milan" jamoasida to‘p surib kelayotgan bo‘lib, u "Fiorentina"dan o‘tgan edi. Jamoa matbuot xizmati 30 iyun kuni yakunlanadigan futbolchi bilan shartnoma uchun minnatdorchilik bildirgan va unga kelgusidagi faoliyatida muvaffaqiyat tilagan. O‘tgan mavsumda 27 yoshli futbolchi jarohat tufayli uzoq vaqt maydonga tusha olmagan bo‘lsa-da, barcha musobaqalarda jami 17 o‘yinda qatnashib, 4 ta gol urishga erishdi.
Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 4,5 million yevroga baholamoqda. Oldinroq esa Meksika chempionatidagi bir klub Yovich xizmatlariga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Lekin hozircha bu borada rasmiy tasdiq yo‘q.
Luka Yovichning "Milan"dan erkin agent sifatida ketishi futbolchining yangi jamoa izlashiga imkon yaratadi. Uning keyingi faoliyati va qaysi klubga qo‘shilishi haqida qo‘shimcha ma’lumotlar yaqin kunlarda ma’lum bo‘lishi kutilmoqda.

Лука Йович покинет «Милан» в качестве свободного агента
Сербский нападающий Лука Йович покинет клуб «Милан» в качестве свободного агента. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает официальный сайт «россонери». Йович выступает за команду «Милан» с 2023 года, перейдя из «Фиорентины». Пресс-служба клуба поблагодарила игрока за контракт, который завершится 30 июня, и пожелала ему успехов в будущей карьере. В прошлом сезоне 27-летний футболист не мог долго выходить на поле из-за травмы, однако принял участие в 17 матчах во всех турнирах и забил 4 гола.
Портал Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 4,5 миллиона евро. Ранее появлялись сообщения о том, что один из клубов мексиканского чемпионата проявляет интерес к услугам Йовича. Однако на данный момент официального подтверждения нет.
Уход Луки Йовича из «Милана» в качестве свободного агента откроет ему возможность поиска новой команды. Дополнительная информация о его дальнейшей карьере и клубе, в который он перейдет, ожидается в ближайшие дни.