PSJ Inter Mayami ustidan 4:0 hisobida g‘alaba qozondi
Jahon Klub Chempionati musobaqasining 1/8 final bosqichida «PSJ» jamoasi «Inter Mayami» jamoasini 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Parijliklar barcha to‘rtta golni birinchi bo‘limda urib, o‘yinning yakuniy natijasini belgilab qo‘ydi. Mashhur murabbiy Yuri Syomindan so‘rashdi: hozir Lionel Messi davri yakunlangan deb aytish mumkinmi? Syomin javobida Messi bilan bog‘liq vaziyat haqida shunday dedi: «Bu yerda Messi muhim, albatta, lekin «Inter Mayami»da boshqa futbolchilar ham bor.
Bu jamoa «PSJ»ga qaraganda Medialiga darajasida bo‘lib ko‘rinadi. Xuddi shunday taqqoslash mumkin.
Parijliklar istagancha gol urishi mumkin edi. Messi esa o‘zining yuqori darajasida yaxshi o‘yin ko‘rsatdi».
Bu so‘zlarni «Chempionat» nashri keltiradi. Lionel Messining «Inter Mayami» bilan amaldagi shartnomasi 2025 yil oxirigacha mo‘ljallangan. Sakkiz karra «Oltin to‘p» sovrindori ikki yildan beri MLS jamoasida o‘ynaydi.
Oldin Yevropada Messi «PSJ» va «Barselona» jamoalarida faoliyat yuritgan. Messi hali ham o‘z o‘yinini yo‘qotmay, jamoasiga muhim hissa qo‘shmoqda.

ПСЖ одержал победу над Интером Майами со счетом 4:0
В 1/8 финала чемпионата мира клубов команда «ПСЖ» одержала победу над командой «Интер Майами» со счетом 4:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Парижане забили все четыре гола в первом тайме, установив окончательный результат матча. Известного тренера Юрия Сёмина спросили: можно ли сказать, что эпоха Лионеля Месси завершилась? Сёмин в ответ на ситуацию с Месси сказал: «Здесь Месси, конечно, важен, но в «Интер Майами» есть и другие футболисты.
Эта команда выглядит на уровне «ПСЖ». Можно провести аналогию.
Парижане могли забить сколько угодно голов. Месси же показал хорошую игру на своем высоком уровне».
Эти слова приводит издание «Чемпионат». Действующий контракт Лионеля Месси с «Интер Майами» рассчитан до конца 2025 года. Восьмикратный обладатель «Золотого мяча» играет в MLS уже два года.
Ранее в Европе Месси выступал за команды «ПСЖ» и «Барселона». Месси по-прежнему не теряет свою игру и вносит важный вклад в команду.