Manchester City jamoasining bosh murabbiyi Xosep Gvardiola yangi yordamchisi Pep Linders bilan ishlash haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Linders Gvardiola jamoasiga iyun oyining boshida qo‘shildi. U Yürgen Kloppning Liverpool jamoasidagi yordamchisi sifatida tanilgan gollandiyalik mutaxassisdir. Gvardiola aytishicha, Linders o‘zining boy tajribasi va bilimlarini jamoaga olib kirgan.
Ayniqsa, uning Portugaliya, Niderlandiya, RB Zalsburg va Liverpoolda to‘plagan tajribasi katta ahamiyatga ega bo‘lgan. Yordamchi murabbiyning qisqa vaqt ichida ko‘plab yangiliklarni ko‘rsatgani Gvardiolaga o‘z ishini yaxshilashga yordam berdi.
U har doim hamkorlikda ishlagan yordamchilarning bilimlarini o‘zlashtirishga harakat qiladi. Joriy yilning 30 iyunidan 1 iyulga o‘tar kechasi Manchester City Al-Hilal bilan Jahon klub chempionati 1/8 finalida o‘ynaydi. Ushbu o‘yin jamoa uchun muhim bosqich hisoblanadi.
Gvardiola va uning jamoasi g‘alaba uchun bor kuchini sarflashga tayyor. Yordamchi murabbiy Lindersning ishtiroki jamoaning natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Гвардиола: помощник Клоппа усиливает команду Сити
Главный тренер команды Манчестер Сити Хосеп Гвардиола высказался о работе с новым помощником Пепом Линднерсом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Линднерс присоединился к команде Гвардиолы в начале июня. Он является голландским специалистом, известным как помощник Юргена Клоппа в команде Ливерпуль. Гвардиола отметил, что Линднерс привнес в команду свой богатый опыт и знания.
В частности, его опыт, накопленный в Португалии, Нидерландах, РБ Зальцбург и Ливерпуле, имеет большое значение. Помощник тренера за короткое время продемонстрировал множество нововведений, что помогло Гвардиоле улучшить свою работу.
Он всегда старается усваивать знания помощников, с которыми работал. В ночь с 30 июня на 1 июля текущего года Манчестер Сити сыграет с Аль-Хилал в 1/8 финала чемпионата мира среди клубов. Этот матч является важным этапом для команды.
Гвардиола и его команда готовы отдать все силы для победы. Ожидается, что участие помощника тренера Линднерса положительно скажется на результатах команды.