Yakshanba kuni “Pari Sen-Jermen” jahon klublar o‘rtasidagi chempionatning 1/8 final bosqichida “Inter Mayami” jamoasini 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yindan so‘ng Lionel Messi o‘z jamoasining turnirdan chiqib ketishiga bag‘ishlangan post yozdi. Ushbu postga “Pari Sen-Jermen” futbolchisi Usmon Dembele javob berdi va Messini “eng yaxshisi” deb atadi. Lionel Messi va Usmon Dembele 2017 yildan 2021 yilgacha “Barselona” jamoasida birga o‘ynashgan.
Keyin Messi “Pari Sen-Jermen”ga o‘tgach, ikki yil o‘tib Dembele ham shu jamoaga ko‘chib o‘tdi. Shundan so‘ng Messi shartnomasini yangilamay, “Inter Mayami”ga yo‘l oldi. Jahon klublar o‘rtasidagi chempionatning chorak finalida Luis Enrike boshchiligidagi jamoa “Bavariya”ga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yinning natijalari futbol olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Turnirning keyingi bosqichlari ham muxlislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.
Har ikki jamoa o‘zining kuchli tarkibi bilan ajralib turadi va keyingi o‘yinda ham yuqori darajadagi kurash kutilyapti.

Дембеле кратко ответил на пост Месси
В воскресенье «Пари Сен-Жермен» одержал победу над командой «Интер Майами» со счетом 4:0 в 1/8 финала чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После матча Лионель Месси написал пост, посвященный вылету своей команды из турнира. На этот пост ответил футболист «Пари Сен-Жермен» Усман Дембеле, назвав Месси «лучшим». Лионель Месси и Усман Дембеле играли вместе в команде «Барселона» с 2017 по 2021 год.
Затем, после перехода Месси в «Пари Сен-Жермен», через два года Дембеле также перешел в эту команду. После этого Месси не продлил контракт и отправился в «Интер Майами». В четвертьфинале чемпионата мира клубов команда под руководством Луиса Энрике выйдет на поле против «Баварии».
Результаты этого матча вызывают большой интерес в футбольном мире. Следующие этапы турнира также внимательно отслеживаются болельщиками.