Kasintura «Ahmat» jamoasida yarim himoyachi bo‘lib o‘ynaydi
Groznenskiy “Ahmat” klubining yangi futbolchisi Egash Kasintra o‘zining yangi jamoasida qaysi pozitsiyada o‘ynashi haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yig‘inlar davomidagi tajribasiga asoslanib, hujum chizig‘ida uch yarim himoyachidan biri bo‘lishini aytdi. Bu pozitsiya unga yangi emas, chunki Kasintra avval “Dinamo” jamoasida ko‘p marta shu rolda maydonga tushgan. Kasintra yozgi transfer oynasida Mahachqala shahridagi “Dinamo” klubidan “Ahmat”ga o‘tgan.
O‘tgan mavsum Rossiya Premyer Ligasi doirasida u hujumchi yarim himoyachi sifatida 26 ta o‘yinda maydonga tushdi. Shu o‘yinlarda u to‘rt marta gol urishga muvaffaq bo‘ldi va uchta samarali uzatmani amalga oshirdi. “Ahmat” klubi matbuot xizmati Angoladan kelgan futbolchining so‘zlarini taqdim etdi.
Kasintra o‘zining yangi jamoasida hujumga katta hissa qo‘shishga tayyor ekanini ta’kidladi. Uning mahorati va tajribasi “Ahmat” jamoasining hujum chizig‘ini kuchaytirishi kutilmoqda.

Касинтура играет полузащитником в команде «Ахмат»
Новый футболист грозненского клуба «Ахмат» Эгаш Касинтра рассказал о том, на какой позиции он будет играть в своей новой команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что, основываясь на своем опыте во время сборов, он будет одним из трех полузащитников в атакующей линии. Эта позиция ему не нова, так как Касинтра уже много раз выходил на поле в этой роли в команде «Динамо». Касинтра перешел в «Ахмат» из клуба «Динамо» в городе Махачкала в летнее трансферное окно.
В прошлом сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги он сыграл 26 матчей в роли атакующего полузащитника. В этих играх он смог забить четыре гола и сделать три результативные передачи. Пресс-служба клуба «Ахмат» представила слова футболиста, приехавшего из Анголы.
Касинтра подчеркнул, что готов внести значительный вклад в атаку своей новой команды. Ожидается, что его мастерство и опыт укрепят атакующую линию команды «Ахмат».