Shaharning "Dinamo" jamoasi yarim himoyachisi Denis Makarov kelasi mavsumda ham jamoada qolishini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klub bilan amaldagi shartnomasi borligini va uni 100 foiz bajarishini ta’kidladi. 27 yoshli o‘yinchi "Izvestiya" nashriga bergan intervyusida hozirgi vaqtda barcha diqqat-e’tiborini faqat "Dinamo"ga qaratganini bildirdi.
Makarovning amaldagi shartnomasi kelasi yilning o‘rtalarigacha amal qiladi. O‘tgan mavsumda u 20 ta o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi.
Jamoa Rossiya Premyer Ligasi yakuniy jadvalida beshinchi o‘rinni egalladi. Denis Makarov klubi va uning kelajagi haqida ijobiy fikrlarni bildirdi, jamoa bilan yuksak natijalarga erishishni davom ettirish niyatida ekanini ta’kidladi.

Денис Макаров подтвердил, что останется в «Динамо»
Полузащитник московского «Динамо» Денис Макаров сообщил, что останется в команде и в следующем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что у него есть действующий контракт с клубом, и он выполнит его на 100 процентов. 27-летний игрок в интервью изданию «Известия» заявил, что в настоящее время все свое внимание сосредоточил только на «Динамо».
Действующий контракт Макарова будет действовать до середины следующего года. В прошлом сезоне он сыграл в 20 матчах, забил 3 гола и отдал 5 голевых передач.
Команда заняла пятое место в итоговой таблице Российской Премьер-Лиги. Денис Макаров высказал положительные мысли о клубе и его будущем, отметив, что намерен продолжать добиваться высоких результатов с командой.