Olti ming qadam loyihasi va yangi platforma faoliyatini boshladi
Dushanba kuni kechqurun Klub jahon chempionati 1/8 final bosqichida "Inter" va "Fluminense" jamoalari o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Milanlik jamoa bosh murabbiyi Kristian Kivu maydonga birinchi daqiqalardan quyidagi futbolchilarni tushirishga qaror qildi: Zommer, Darmian, de Vrey, Bastoni, Dyumfris, Barella, Aslani, Mxitaryan, Dimarko, Tyuram, Lautaro Martines. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan 22:00 da belgilangan. Uchrashuvni LiveResult portali matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Yarim final oldidan o‘tkaziladigan chorak finalda ushbu o‘yinda g‘olib chiqqan jamoa "Manchester Siti" va "Al-Xilol" jamoalari o‘rtasidagi bellashuv g‘olibi bilan o‘ynaydi.
Uchrashuv qiziqarli va muhim bo‘lishi kutilmoqda, chunki bu bosqichda har ikki jamoa jahon chempionatining keyingi turiga chiqish uchun kurash olib boradi. Futbol ixlosmandlari uchun bu o‘yin katta ahamiyatga ega hisoblanadi.
Shuningdek, ikki jamoaning uslub va taktikalari ham o‘yinning natijasiga katta ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Dushanba kuni kechqurun bo‘ladigan bu jang jahon futbolining eng yuqori darajasini namoyish etadi.

Мхитарян и Лаутаро выйдут на поле в основном составе Интера
В понедельник вечером в 1/8 финала клубного чемпионата мира сыграют команды "Интер" и "Флуминенсе". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер миланской команды Кристиан Киву решил выпустить на поле с первых минут следующих футболистов: Зоммер, Дармиан, де Врей, Бастони, Дюмфрис, Барелла, Аслани, Мхитарян, Димарко, Тюрам, Лаутаро Мартинес. Время начала матча назначено на 22:00 по московскому времени. Следить за встречей можно будет на портале LiveResult в текстовом формате. В четвертьфинале, который пройдет перед полуфиналом, команда, победившая в этом матче, сыграет с победителем противостояния "Манчестер Сити" и "Аль-Хилаль".
Ожидается, что встреча будет интересной и важной, так как на этом этапе обе команды будут бороться за выход в следующий раунд чемпионата мира. Для футбольных болельщиков эта игра имеет большое значение.
Также стиль и тактика обеих команд могут оказать значительное влияние на результат матча. Эта битва, которая состоится в понедельник вечером, продемонстрирует высший уровень мирового футбола.