Yarim himoyachi Jerson "Zenit" futbol klubining libosini kiyishga tobora yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur jurnalist Vene Kasagrande ijtimoiy tarmoqlarda yozishicha, Sankt-Peterburg klubi "Flamenqo"ga Jersonning transferi uchun 25 million yevro to‘lash variantini tanlaganini ma’lum qilgan. Yaqin kunlarda 28 yoshli Jerson xususiy samolyotda Sankt-Peterburgga uchib boradi.
Ushbu samolyotni "Zenit" ijaraga oladi. Futbolchi tibbiy ko‘rikdan o‘tishi kerak va agar hech qanday muammo topilmasa, u bilan besh yillik shartnoma imzolanadi.
Eslatib o‘tish joizki, Jerson o‘z kelajagini erkin hal qila oladi, chunki "Flamenqo" yaqinda Jahon klub chempionatida "Bavariya"ga 2:4 hisobida mag‘lub bo‘lib, musobaqadan chiqib ketdi. Shunday qilib, Jersonning yangi jamoada o‘ynash imkoniyati yaqinlashmoqda va bu transfer "Zenit" uchun muhim voqea bo‘ladi.
Futbolchi uchun bu yangi bosqich bo‘lib, u Sankt-Peterburgda o‘zini sinab ko‘rishi kutilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv rasmiylashtirilgach, jamoa tarkibida uning roli aniq bo‘ladi.
Bu transfer "Zenit" jamoasining kuchayishiga xizmat qiladi va muxlislar uchun ham yaxshi yangilik bo‘ladi.

Зенит купил Херсон за 25 миллионов евро
Полузащитник Жерсон все ближе к тому, чтобы надеть форму футбольного клуба "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный журналист Вене Касагранде в социальных сетях написал, что санкт-петербургский клуб выбрал вариант заплатить "Фламенго" 25 миллионов евро за трансфер Жерсона. В ближайшие дни 28-летний Жерсон полетит в Санкт-Петербург на частном самолете.
Этот самолет арендует "Зенит". Футболист должен пройти медицинское обследование, и если не будет найдено никаких проблем, с ним будет подписан пятилетний контракт.
Стоит отметить, что Жерсон может свободно решать свою судьбу, так как "Фламенго" недавно проиграл "Баварии" со счетом 2:4 на чемпионате мира клубов и выбыл из турнира. Таким образом, возможность играть в новой команде для Жерсона становится все ближе, и этот трансфер станет важным событием для "Зенита".
Для футболиста это будет новый этап, и ожидается, что он попробует себя в Санкт-Петербурге. После официального оформления соглашения между клубом и футболистом его роль в команде станет ясной.
Этот трансфер будет способствовать усилению команды "Зенит" и станет хорошей новостью для болельщиков.