Madridning “Real” jamoasining hujumchisi Kilian Mbappe jahon klublar chempionatining 1/8 final bosqichidagi “Yuventus”ga qarshi o‘yinida maydonga tushishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi kasallikdan to‘liq sog‘ayib, jamoaga qaytganini “Real” bosh murabbiyi Xabi Alonso ma’lum qildi. Alonso so‘zlariga ko‘ra, Mbappe o‘yin uchun to‘liq tayyor va maydonga chiqishga tayyor turibdi.
Mazkur futbolchi hali Alonso boshchiligida maydonga tushmagan, chunki u guruh bosqichidagi barcha o‘yinlarni sog‘lig‘i tufayli o‘tkazib yuborgan edi. “Real” va “Yuventus” o‘rtasidagi uchrashuv 1 iyul kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanishi rejalashtirilgan.
Ushbu o‘yin jahon chempionatining muhim bosqichi bo‘lib, ikkala jamoa ham yuqori natija ko‘rsatishni maqsad qilgan. Mbappening maydonga qaytishi “Real” jamoasining hujum kuchini sezilarli darajada oshirishi kutilmoqda.

Мбаппе выйдет на поле за "Реал" на чемпионате мира
Нападающий мадридского "Реала" Килиан Мбаппе может выйти на поле в матче 1/8 финала чемпионата клубов мира против "Ювентуса". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист полностью восстановился после болезни и вернулся в команду, сообщил главный тренер "Реала" Хаби Алонсо. По словам Алонсо, Мбаппе полностью готов к игре и ждет выхода на поле.
Этот футболист еще не выходил на поле под руководством Алонсо, так как пропустил все матчи группового этапа из-за проблем со здоровьем. Встреча между "Реалом" и "Ювентусом" состоится 1 июля и запланирована на 22:00 по московскому времени.
Этот матч является важным этапом чемпионата мира, и обе команды нацелены на высокий результат. Ожидается, что возвращение Мбаппе значительно усилит атакующую мощь "Реала".