Milanning "Inter" jamoasi Italiya terma jamoasidan o‘rnak oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bir yil oldin Italiya jamoasi Yevropa chempionatining 1/8 final bosqichida musobaqadan chiqib ketgan edi. Shunday bo‘lsa-da, "Neradzurri" ham Jahon Klub chempionati musobaqasidan xuddi shunday bosqichda haydaldi.
"Qora-ko‘k" jamoa "Fluminense"ga qarshi o‘yinda boshida va oxirida bittadan gol o‘tkazib yubordi. 44 yoshli darvozabon Fabio oldiga esa italiyalik futbolchilar hech qanday gol ura olishmadi. "Inter" kamida 0:5 hisobida mag‘lub bo‘lmagani yaxshi, chunki shu oy oldin ular Chempionlar ligasi finalida "PSJ"ga shunday mag‘lub bo‘lishgandi.
"Inter" uchun har oy oxirida katta musobaqada yutish imkoniyatlarini yo‘qotish odatga aylangan. "Evro-Futbol.Ru" nashri Milan jamoasida "Neradzurrining" Jahon Klub chempionatining chorak finaliga chiqishiga halaqit bergan uchta futbolchini baholadi. Maksimal ball – 10, o‘yinning boshida baho 6,0 edi.
Stefan de Vrey 2,0 ball oldi. Aynan u "Fluminense"ning g‘alaba golini boshlagan hujumni amalga oshirdi, o‘z maydonida to‘pni raqibga oshirib yubordi.
Balki Stefan o‘zini Sommerdan ilhomlangan bo‘lsa kerak. Sommer esa o‘yinning birinchi daqiqasida "Inter" darvozasiga gol urilish xavfini tug‘dirgan edi.
Keyinchalik de Vrey o‘xshash qarshi hujumni boshladi, Darminaga to‘pni berib, himoyada pozitsiyasini yo‘qotdi. Shuningdek, Stefan ikkinchi bo‘lim o‘rtalarida juda yaxshi imkoniyatni boy berdi, yaqin masofadan to‘pni balandlikka otib yubordi. Lautaro Martines 4,0 ballga loyiq ko‘rildi.
De Vrey uchun yordamchi bo‘lgan vaziyatda Lautaro o‘zining imkoniyatlarni boy berish rejimini yoqdi. U to‘rtta xavfli imkoniyat yaratdi, ammo ikkita marta darvozabonni aylanib o‘tolmadi, bir marta darvoza tayoqchasiga urdi, yana bir marta esa to‘pni "Fluminense" darvozasining o‘ng tomonidan o‘tkaza olmadi.
Lautaro ikki o‘yin ketma-ket imkoniyatni amalga oshira olmadi. "River Pleyt"ga qarshi bu ishlamagan bo‘lsa-da, bu safar "Rio uchranglilari" foydasiga bo‘ldi. Markus Tyuram 3,5 ball oldi.
Ehtimol, Kivu jarohatdan so‘ng Tyuramni darhol asosiy tarkibga qo‘yish to‘g‘ri bo‘lmagan. Ayniqsa, oldinroq xabarlar kelgandi, Tyuram 1/8 final o‘yinini zaxirada boshlaydi, degan.
Markus asosan aniq bo‘lmagan zarbalari, to‘pni yo‘qotishi va yangi soch turmagi bilan esda qoldi. Yaxshi tomoni, u bir marta kalitli uzatma berdi va to‘p bilan o‘yinda oldinga siljidi. Muallif: Kirill Ivantsov

Интер проиграл Флуминенсе на чемпионате мира клубов
Год назад итальянская команда вылетела из чемпионата Европы на стадии 1/8 финала. Тем не менее, "Нерадзурри" также были выбиты на аналогичной стадии клубного чемпионата мира.
Команда "черно-синих" пропустила по голу в начале и в конце матча против "Флуминенсе". 44-летний вратарь Фабио не позволил итальянским футболистам забить ни одного гола. Хорошо, что "Интер" не проиграл с разгромным счетом 0:5, так как месяц назад они потерпели такое же поражение в финале Лиги чемпионов от "ПСЖ".
Для "Интера" стало привычкой терять шансы на победу в крупных турнирах в конце каждого месяца. Издание "Евро-Футбол.Ру" оценило трех футболистов, которые помешали "Нерадзурри" выйти в четвертьфинал клубного чемпионата мира. Максимальный балл – 10, в начале матча оценка была 6,0.
Стефан де Врей получил 2,0 балла. Именно он инициировал атаку, которая привела к победному голу "Флуминенсе", потеряв мяч на своей половине поля.
Возможно, Стефан был вдохновлен Саммером. Саммер в первой минуте матча создал угрозу для ворот "Интера".
Позже де Врей начал аналогичную контратаку, отдав мяч Дармина, и потерял позицию в защите. Также Стефан упустил очень хороший момент в середине второго тайма, отправив мяч высоко над воротами с близкого расстояния. Лаутаро Мартинес был оценен в 4,0 балла.
В ситуации, где он помог де Врею, Лаутаро включил режим упущения возможностей. Он создал четыре опасные ситуации, но дважды не смог обойти вратаря, один раз попал в штангу, а еще один раз не смог пробить в правый угол ворот "Флуминенсе".
Лаутаро не смог реализовать два голевых момента подряд. Хотя это не сработало против "Ривер Плейт", в этот раз это обернулось в пользу "Рио триколоров". Маркус Тюрам получил 3,5 балла.
Возможно, было неправильно сразу ставить Тюрама в основной состав после травмы Киву. Особенно учитывая, что ранее сообщалось, что Тюрам начнет игру 1/8 финала на скамейке запасных.
Маркус запомнился в основном неточными ударами, потерей мяча и новой прической. Хорошая новость в том, что он один раз сделал ключевую передачу и продвинулся вперед с мячом в игре. Автор: Кирилл Иванцов