Inter murabbiyi Kivu Jahon chempionatida mag‘lubiyatni tan oldi
Milan "Inter" jamoasining bosh murabbiyi Kristian Kivu Jahon klub chempionati 1/8 finalida "Fluminense"ga qarshi o‘yindan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliya klubi 2:0 hisobida g‘alaba qozondi, gollar Kanodan va Erkulardan keldi. Kivu rasmiy FIFA saytiga bergan intervyusida shunday dedi: "Biz taslim bo‘lmabdik va oxirigacha kurashishga harakat qildik. Harakat qilib, jamoa tarkibini o‘zgartirishga intildik.
Bugun bizning kunimiz emas edi, xolos." Shuningdek, Kivu "Fluminense" jamoasi kutilmagan natija ko‘rsatganini ta’kidladi. U raqib jamoaning besh himoyachidan iborat taktikasini ko‘rmaganimizni, ayniqsa, birinchi bo‘limda bu muammoni hal qilish qiyin bo‘lganini aytdi. Turnirning chorak finalida braziliyaliklar Angliyaning "Manchester Siti" va Saudiya Arabistonining "Al-Hilol" jamoalari o‘rtasidagi juftlik g‘olibi bilan bahs olib boradi.

Педро: Зенит одержал победу в матче против Динамо
Главный тренер миланского "Интера" Кристиан Киву высказал свои мысли после матча 1/8 финала клубного чемпионата мира против "Флуминенсе". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский клуб одержал победу со счетом 2:0, голы забили Канода и Эркулар. Киву в официальном интервью FIFA сказал: "Мы не сдались и старались бороться до конца. Мы пытались изменить состав команды.
Сегодня не наш день, просто." Также Киву отметил, что команда "Флуминенсе" показала неожиданный результат. Он сказал, что не видел тактики соперника, состоящей из пяти защитников, особенно в первом тайме это создало трудности. В четвертьфинале турнира бразильцы встретятся с победителем пары между английским "Манчестер Сити" и саудовским "Аль-Хилол".