Kivu Lautaroning so‘zlariga jamoa birligi haqida javob berdi
Milan "Inter" futbol klubining bosh murabbiyi Kristian Kivu jamoa kapitanlari Lautaro Martinesning so‘zlariga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik hujumchi "Flumenense"ga 1/8 finalda 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lgandan so‘ng, ba’zi jamoa a’zolarining ruhiy holatidan norozi ekanligini bildirgan edi. Uning gaplaridan keyin klub prezidenti Juzeppe Marotta Lautaro aynan bitta o‘yinchini – Hakan Chalxanogluni nazarda tutganini aytdi. Kivu Sport Mediaset bilan suhbatda: “Lautaroning so‘zlari?
Biz hammamiz g‘olibmiz. Ba’zan bu sport turida g‘urur va raqobat ruhi ko‘rinadi.
Biz barchamiz bir yo‘lda yurishimiz kerak. Bu nafaqat jamoaga, balki butun klubga taalluqlidir.
O‘yinchilar qiyin mavsumdan keyin o‘zlarini qayta tiklashni xohlaydi,” dedi. Ruminiyalik murabbiy Klibchilik jahon chempionati boshlanishidan biroz oldin "Inter"da Simone Indzagining o‘rnini egalladi. U jamoani yangi marralarga yetaklashga intilmoqda va ayni paytda jamoa ichidagi muammolarni hal qilish ustida ishlamoqda.

Кристиан Киву ответил на слова капитана команды Лаутаро Мартинеса
Главный тренер футбольного клуба "Интер" Милан Кристиан Киву прокомментировал слова капитана команды Лаутаро Мартинеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский нападающий после поражения от "Флуминенсе" со счетом 0:2 в 1/8 финала заявил, что недоволен моральным состоянием некоторых членов команды. После его слов президент клуба Джузеппе Маротта сказал, что Лаутаро имел в виду конкретного игрока – Хакана Чалханоглу. Киву в интервью Sport Mediaset сказал: “Слова Лаутаро?
Мы все победители. Иногда в этом виде спорта проявляется гордость и дух соперничества.
Мы все должны идти в одном направлении. Это касается не только команды, но и всего клуба.
Игроки хотят восстановиться после трудного сезона,” – сказал он. Румынский тренер занял место Симоне Индзаги в "Интере" незадолго до начала чемпионата мира. Он стремится привести команду к новым вершинам и в настоящее время работает над решением внутренних проблем в команде.