Lautaro Martines muxlislardan uzr so‘rab, mag‘lubiyatni tan oldi
Milanning «Inter» jamoasi sardori Lautaro Martines Klub jahon chempionati musobaqasidan chiqib qolganidan keyin muxlislardan uzr so‘radi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Neradzurri» jamoasi dushanba kuni bo‘lib o‘tgan 1/8 final bahsida Braziliyaning «Fluminense» jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Martinesning aytishicha, ular quruq va issiq maydonda o‘ynagan, ammo bu sharoit ikki jamoa uchun ham bir xil bo‘lgan.
Asosiy muammo shundaki, jamoa turnirga ruhiy jihatdan charchagan holda va ba’zi o‘yinchilarsiz kelgan. U muxlislardan va jamoani qo‘llab-quvvatlash uchun kelgan barcha insonlardan uzr so‘ragan.
Endi jamoa dam olib, kelasi mavsumni imkon qadar yaxshi boshlashga tayyorgarlik ko‘rishi lozim. Shuningdek, musobaqa boshlanishidan oldin «Inter» jamoasida murabbiylar almashinuvi yuz bergani haqida ma’lumot berilgan.
Simone Indzagi «Al-Hilol» klubiga o‘tgan, uning o‘rnini Kristian Kivu egallagan. Bu o‘zgarishlar jamoaga ta’sir qilgan bo‘lishi mumkin.

Лаутаро Мартинес фанатов извинился и признал поражение
Капитан миланского «Интера» Лаутаро Мартинес извинился перед болельщиками после того, как команда вылетела из Кубка мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Нерадзурри» проиграла бразильскому «Флуминенсе» со счетом 0:2 в матче 1/8 финала, который состоялся в понедельник. По словам Мартинеса, они играли на сухом и жарком поле, но эти условия были одинаковыми для обеих команд.
Основная проблема заключалась в том, что команда пришла на турнир в психологически уставшем состоянии и без некоторых игроков. Он извинился перед болельщиками и всеми, кто пришел поддержать команду.
Теперь команде необходимо отдохнуть и подготовиться к следующему сезону как можно лучше. Также сообщалось, что перед началом турнира в «Интере» произошла смена тренеров.
Симоне Индзаги перешел в клуб «Аль-Хилол», его место занял Кристиан Киву. Эти изменения могли повлиять на команду.