Milanning "Inter" jamoasi bosh murabbiyi Kristian Kivu ishining dastlabki uch haftasi yakunlari haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ruminiyalik mutaxassis klub jamoasiga klublar o‘rtasidagi jahon chempionati boshlanishidan oldin rahbarlik qilgan va oldingi murabbiy Simone Indzagi "Al-Hilal"ga o‘tganidan keyin uning o‘rnini egallagan. Dushanba kuni "Inter" klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida 1/8 finalda "Fluminense"ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lib, musobaqadan chiqib ketdi. Kivu Sport Mediasetga bergan intervyusida jamoa bilan uch haftalik tanishuv jarayonidan mamnun ekanligini aytdi.
U o‘yinchilarning charchagan mavsumdan keyingi kuch-quvvat, iroda va g‘ururini ta’kidladi. Murabbiy uchun har doim optimistik fikrda bo‘lish muhimligini, aks holda bosh og‘rig‘i boshlanishini tan oldi.
Ushbu uch hafta yangi mavsum uchun reja tuzishda yordam berishini bildirdi. O‘tgan mavsumda "Inter" Seriya Ada ikkinchi o‘rinni egallagan, shuningdek, Chempionlar Ligasi finalida "PSJ"ga 0:5 hisobida yutqazgan edi. Kivu jamoaning imkoniyatlari va xatolarini tahlil qilib, yangi mavsumda yaxshiroq natijalarga erishish uchun harakat qilishiga ishonch bildirdi.

Киву оценил первые три недели работы в Интере
Главный тренер миланского "Интера" Кристиан Киву поделился своими мыслями о результатах первых трех недель работы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Румынский специалист возглавил команду клуба перед началом чемпионата мира среди клубов и занял место предыдущего тренера Симоне Индзаги, который перешел в "Аль-Хилал". В понедельник "Интер" проиграл "Флуминенсе" со счетом 0:2 в 1/8 финала чемпионата мира среди клубов и выбыл из турнира. В интервью Sport Mediaset Киву отметил, что доволен процессом знакомства с командой за три недели.
Он подчеркнул силу, волю и гордость игроков после утомительного сезона. Тренеру всегда важно оставаться в оптимистичном настроении, иначе начинается головная боль.
Он заявил, что эти три недели помогут в планировании нового сезона. В прошлом сезоне "Интер" занял второе место в Серии А, а также проиграл в финале Лиги чемпионов "ПСЖ" со счетом 0:5. Киву выразил уверенность в том, что, анализируя возможности и ошибки команды, они будут стремиться к лучшим результатам в новом сезоне.