Milanning "Inter" jamoasining bosh murabbiyi Kristian Kivu o‘zining yangi lavozimida o‘tgan birinchi uch hafta davomida ish tajribalari haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ruminiyalik murabbiy jamoani Klub jamoalari o‘rtasidagi jahon chempionati boshlanishidan avval boshqara boshladi. U oldingi murabbiy Simone Indzagini, u "Al-Xilol" klubiga ketgandi, almashtirdi.
Dushanba kuni "Inter" jahon chempionatidagi ishtirokini yakunladi va 1/8 finalda "Fluminense" jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Kivu Sport Mediasetga bergan intervyusida, jamoa bilan tanishishning dastlabki uch haftasidan mamnun ekanligini aytdi. U shu vaqt ichida jamoaning kuchli va zaif tomonlarini, shuningdek, o‘yinchilarning charchoq mavsumidan keyingi g‘urur va xarakterini ko‘rganligini ta’kidladi.
Murabbiyning aytishicha, u har doim vaziyatni ijobiy tomondan ko‘radi, chunki aks holda bosh og‘rig‘i boshlab qoladi. Ushbu uch hafta yangi mavsum uchun reja tuzishda yordam beradi. O‘tgan mavsumda "Inter" Italiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egalladi va Chempionlar Ligasi finalida "PSJ"ga 0:5 hisobida yutqazdi.

Kivu Intera выразила удовлетворение своей трехнедельной работой
Главный тренер миланского "Интера" Кристиан Киву поделился своими впечатлениями о работе за первые три недели на новом посту. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Румынский тренер начал управлять командой перед началом чемпионата мира среди клубов. Он заменил предыдущего тренера Симоне Индзаги, который ушел в клуб "Аль-Хилал".
В понедельник "Интер" завершил свое участие в чемпионате мира, проиграв в 1/8 финала команде "Флуминенсе" со счетом 0:2. В интервью Sport Mediaset Киву заявил, что доволен первыми тремя неделями знакомства с командой. Он отметил, что за это время увидел сильные и слабые стороны команды, а также гордость и характер игроков после утомительного сезона.
По словам тренера, он всегда смотрит на ситуацию с позитивной стороны, иначе начинается головная боль. Эти три недели помогут в составлении плана на новый сезон. В прошлом сезоне "Интер" занял второе место в чемпионате Италии и проиграл "ПСЖ" в финале Лиги чемпионов со счетом 0:5.