Alonso: Klopp va Gvardiolaning tanqidlari meniki emas
Madridning “Real” jamoasi boshqaruvchisiga Yürgen Klopp va Xosep Gvardiola tomonidan Klublar Jahon Chempionati haqida aytilgan so‘nggi fikrlar haqida savol berildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Germaniyalik sobiq “Liverpul” murabbiyi yangi turnir formatini qattiq tanqid qilgan bo‘lsa, ispan murabbiy “Manchester Siti”ning u qisman qo‘llab-quvvatlaganini bildirdi. Alonso matbuot anjumanida shunday dedi: “Klopp va Gvardiola turnirni tanqid qilishdi, lekin bu mening fikrim emas.
Hozir biz o‘rta va uzoq muddatli istiqbollar haqida ko‘p o‘ylamayapmiz. Bizda bunga vaqt yo‘q, barcha e’tiborimiz Klublar Jahon Chempionatiga qaratilgan.” Bugun soat 22:00da “Real” va “Yuventus” jamoalari o‘rtasida Klublar Jahon Chempionati 1/8 final uchrashuvi boshlanadi.
Ushbu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti va har ikki jamoa g‘alaba uchun maydonga tushadi. Turnir formati va undagi raqobat futbol ixlosmandlari orasida turli fikrlarni uyg‘otmoqda.

Алонсо: Критика Клоппа и Гвардиолы не моя
Главному тренеру мадридского "Реала" задали вопрос о последних высказываниях Юргена Клоппа и Хосепа Гвардиолы о Кубке мира среди клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший тренер "Ливерпуля" из Германии жестко раскритиковал новый формат турнира, в то время как испанский тренер заявил, что "Манчестер Сити" частично поддерживает его. Альонсо на пресс-конференции сказал: "Клопп и Гвардиола раскритиковали турнир, но это не мое мнение.
Сейчас мы не думаем много о среднесрочных и долгосрочных перспективах. У нас нет на это времени, все наше внимание сосредоточено на Кубке мира среди клубов." Сегодня в 22:00 начнется матч 1/8 финала Кубка мира среди клубов между "Реалом" и "Ювентусом".
Эта игра ожидается с большим интересом, и обе команды выйдут на поле за победой. Формат турнира и конкуренция в нем вызывают различные мнения среди футбольных болельщиков.