Partizan murabbiyi CSKA va Dinamo o‘yinlarini qadrlaydi
Belgradning "Partizan" jamoasi bosh murabbiyi Srdjan Blagoevich Bratskiy kubogi doirasida CSKA va Moskva "Dinamo" jamoalari bilan o‘tkazilgan o‘yinlarning ahamiyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z jamoasining yosh o‘rtacha yoshga ega ekanligini ta’kidlab, hozirda jamoa transformatsiya jarayonida ekanini aytdi. Blagoevichning so‘zlariga ko‘ra, yosh futbolchilarga amaliyot zarur va shuning uchun CSKA hamda "Dinamo"ga qarshi o‘yinlar ular uchun tayyorgarlik sifatida juda foydali bo‘ladi.
Jamoada tajribali futbolchilar kam, yagona tajribali o‘yinchi sifatida Bibars Natxo hozirda paydo bo‘ldi, u ilgari CSKA safida o‘ynagan. Turnirda Serbiyadan kelgan OFK jamoasi ham ishtirok etmoqda.
Birinchi o‘yinda "Dinamo" OFK jamoasini 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu turdagi musobaqalar yosh futbolchilarni rivojlantirishga xizmat qilib, jamoaning jamoaviy o‘yinini yaxshilashga yordam beradi.
Blagoevich jamoa uchun bunday musobaqalar katta tajriba manbai ekanini ta’kidladi. Shu tariqa, "Partizan" jamoasi kelajakda yanada kuchliroq bo‘lishga intilmoqda va bunday o‘yinlar ularning mahoratini oshirishda muhim o‘rin tutadi.

Партизан тренер ценит игры ЦСКА и Динамо
Главный тренер белградского "Партизана" Срджан Благоевич высказал мнение о значении игр с ЦСКА и московским "Динамо" в рамках Кубка Братского. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что у его команды средний возраст молодых игроков, и сейчас команда находится в процессе трансформации. По словам Благоевича, молодым футболистам необходима практика, и поэтому игры против ЦСКА и "Динамо" будут очень полезны для их подготовки.
В команде мало опытных футболистов, единственным опытным игроком является Бибарс Натхо, который ранее играл за ЦСКА. В турнире также участвует команда OFK из Сербии.
В первом матче "Динамо" одержало победу над командой OFK со счетом 4:0. Такие турниры способствуют развитию молодых футболистов и помогают улучшить командную игру.
Благоевич подчеркнул, что такие соревнования являются большим источником опыта для команды. Таким образом, команда "Партизан" стремится стать еще сильнее в будущем, и такие игры играют важную роль в повышении их мастерства.