Jahon klub chempionati chorak final bosqichining sakkiz ishtirokchisidan oltitasi aniq bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi o‘yin kunida ikki kutilmagan natija yuz berdi. Avvalo, Milanning “Inter” klubi braziliyalik “Fluminense” jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Keyin esa, “Manchester Siti” Saudiya Arabistonining “Al-Hilal” jamoasiga qo‘shimcha vaqtda 3:4 hisobida yutqazdi. Shu tariqa, chorak finalning to‘rt juftligidan uch juftligi allaqachon ma’lum bo‘ldi.
4-iyul kuni “Fluminense” va “Al-Hilal” o‘yinini, 5-iyulda esa “Palmeiras” va “Chelsi” hamda “PSJ” va “Bavariya” jamoalari o‘rtasidagi bahslarni kuzatish mumkin bo‘ladi. Qolgan ikkita o‘rin esa “Real” Madrid va “Yuventus” o‘rtasidagi o‘yin (1-iyul) hamda “Borussiya” Dortmund va “Monterrey” o‘rtasidagi bellashuv (2-iyul) natijalari bilan aniqlanadi.
Ushbu o‘yinlar jahon klublari futbolidagi eng katta musobaqalardan biri sifatida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Tomoshabinlar uchun chorak final bahslari juda muhim bosqich hisoblanadi.
O‘yinlar kuchli raqobat va yuqori darajadagi futbol namoyishi bilan yodda qoladi. Yaqin kunlarda qolgan juftliklar ham o‘z g‘oliblarini aniqlaydi va final yo‘llanmasini qo‘lga kiritadi.

Определены пары четвертьфинала клубного чемпионата мира
На чемпионате мира клубов определились шесть из восьми участников четвертьфинала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последний игровой день произошло два неожиданных результата. Прежде всего, миланский "Интер" проиграл бразильскому клубу "Флуминенсе" со счетом 0:2.
Затем "Манчестер Сити" уступил саудовскому "Аль-Хилал" в дополнительное время со счетом 3:4. Таким образом, три пары из четырех четвертьфиналов уже известны.
4 июля состоится матч "Флуминенсе" и "Аль-Хилал", 5 июля можно будет наблюдать за играми "Палмейрас" и "Челси", а также "ПСЖ" и "Бавария". Оставшиеся две пары будут определены по результатам матчей между "Реалом" и "Ювентусом" (1 июля) и "Боруссией" Дортмунд и "Монтерреем" (2 июля).
Эти игры вызывают большой интерес как одно из крупнейших соревнований в футболе клубов мира. Четвертьфинальные матчи являются очень важным этапом для зрителей.
Игры запомнятся сильной конкуренцией и высоким уровнем футбольного мастерства. В ближайшие дни оставшиеся пары также определят своих победителей и получат путевки в финал.