Klub jahon chempionati chorak final bosqichining sakkiz ishtirokchisidan oltitasi ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda o‘tgan o‘yin kuni bir nechta kutilmagan holatlarni taqdim etdi. Avvalo, Milanning “Inter” jamoasi Braziliyaning “Fluminense” jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Keyin esa “Manchester Siti” Saudiya Arabistonining “Al-Hilol” jamoasiga qo‘shimcha vaqt yakunida 3:4 hisobida yutqazdi. Bu o‘yinda ko‘p gollar urildi va ajoyib kurash kechdi. Shunday qilib, chorak finaldagi to‘rt juftlikdan uch tasi allaqachon aniqlangan.
“Fluminense” va “Al-Hilol” o‘rtasidagi o‘yin 4 iyul kuni soat 22:00 da bo‘lib o‘tadi. Shuningdek, “Palmeiras” va “Chelsi” jamoalari 5 iyul kuni soat 04:00 da maydonga tushadi.

Клубный чемпионат мира четвертьфинальные пары определяются
На клубном чемпионате мира определились шесть из восьми участников четвертьфинала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавний игровой день представил несколько неожиданных событий. Прежде всего, миланский "Интер" проиграл бразильскому "Флуминенсе" со счетом 0:2.
Затем "Манчестер Сити" уступил саудовскому "Аль-Хилолу" в дополнительное время со счетом 3:4. В этой игре было забито много голов и развернулась замечательная борьба. Таким образом, три из четырех пар четвертьфинала уже определены.
Игра между "Флуминенсе" и "Аль-Хилолом" состоится 4 июля в 22:00. Также команды "Палмейрас" и "Челси" выйдут на поле 5 июля в 04:00.