Bernardu Silva Manchester Siti mag‘lubiyatini tahlil qildi
«Manchester Siti» jamoasi yarim himoyachisi Bernardu Silva «Al-Xilol»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda jamoasining mag‘lub bo‘lish sabablari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv Klub jamoalari o‘rtasidagi Jahon chempionatining 1/8 final bosqichida bo‘lib o‘tdi. G‘olib qo‘shimcha vaqt yakunida aniqlangan. Silva o‘z bayonotida, bu musobaqaga katta umidlar bog‘laganlarini, chorak finalga chiqishni istaganlarini ta’kidladi.
Biroq, futbol shunday o‘yin ekanligini, bugun raqib jamoa yaxshi o‘ynaganini tan oldi. «Al-Xilol» ularga ko‘p muammolar tug‘dirdi va g‘alabaga loyiq edi, deb tabrikladi u. Yarim himoyachi, jamoasi to‘pga egalik qilganini, ko‘p imkoniyatlar yaratganini, hatto besh-olti gol urishi mumkinligini aytdi.
Ammo ular to‘pni yo‘qotishlarga yetarlicha tez va yaxshi javob bera olmagan. Raqiblar tezkor hujumlarga o‘tishga ko‘p imkoniyat topgan.
Bir-ikki uzatma yetarli bo‘lib, darvozalarida xavfli vaziyat yuzaga kelgan. Shu sababli ular har doim muammolarga duch kelishini ta’kidladi.
Bugun ham xuddi shunday holat takrorlangan. Shuningdek, avvalroq «Manchester Siti» guruh bosqichida 9 ochko to‘plab birinchi o‘rinni egallagani haqida eslatildi.

Бернардо Силва проанализировал поражение Манчестер Сити
Полузащитник «Манчестер Сити» Бернарду Силва высказал свое мнение о причинах поражения команды в матче против «Аль-Хилаль». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч прошел в рамках 1/8 финала чемпионата мира среди клубов. Победитель был определен в дополнительное время. Силва в своем заявлении отметил, что они возлагали большие надежды на этот турнир и хотели выйти в четвертьфинал.
Однако он признал, что футбол — это такая игра, и сегодня соперник сыграл хорошо. «Аль-Хилаль» создал им много проблем и заслуживал победы, поздравил он. Полузащитник сказал, что его команда владела мячом, создала много возможностей и могла забить даже пять-шесть голов.
Но они не смогли достаточно быстро и хорошо ответить на потери мяча. Соперники получили много возможностей для быстрых атак.
Несколько передач были достаточны, чтобы создать опасные ситуации у их ворот. Поэтому они всегда сталкивались с проблемами.
Сегодня ситуация повторилась. Также было напомнено, что ранее «Манчестер Сити» набрал 9 очков на групповом этапе и занял первое место.