Dmitriy Gafin, Moskva «Dinamo» jamoasi boshqaruv kengashi raisi, jamoaning Valeriy Karpin rahbarligidagi maqsadi haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Valeriy Georgiyevich juda ambitsiyali murabbiy bo‘lib, rahbariyat ham shunday kayfiyatda. Hamma yaxshi biladiki, muxlislar uzoq vaqtdan beri sovrinlarni kutib kelmoqda.
Shuning uchun jamoaning asosiy vazifasi sovrin yutishdir, dedi Gafin «Match Premier» telekanalidagi efir chog‘ida. Karpin o‘tgan oy o‘rtalarida «Dinamo» bosh murabbiyi etib tayinlandi.
56 yoshli mutaxassis bilan «oq-ko‘k» jamoa uch yillik shartnoma imzoladi. Eslatib o‘tamiz, 2024/2025 yilgi mavsumni Moskva jamoasi Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida beshinchi o‘rinda yakunlagan.
Bu natija jamoaning yuqori cho‘qqilarga qaytishi uchun yangi imkoniyat yaratmoqda. Karpinning tajribasi va murabbiylik uslubi «Dinamo»ni yanada kuchaytirishga qaratilgan.
Jamoa oldida turgan vazifa aniq – sovrinlarni yutish va muxlislarni quvontirishdir. Boshqaruv kengashi va murabbiylar shtabi bu yo‘lda barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.
Jamoa tarkibida ham o‘zgarishlar kutilmoqda, shuningdek, yosh iste’dodlarni rivojlantirishga katta e'tibor qaratiladi. «Dinamo» kelajakda ham Rossiya futbolining yetakchilaridan biri bo‘lib qolishga intilmoqda.

Динамо под руководством Карпина ставит цель выиграть трофей
Дмитрий Гафин, Москва, председатель правления команды «Динамо», рассказал о цели команды под руководством Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Валерий Георгиевич является очень амбициозным тренером, и руководство также настроено в том же духе. Все хорошо знают, что болельщики долгое время ждут трофеев.
Поэтому основной задачей команды является выигрыш трофеев, сказал Гафин в эфире телеканала «Матч Премьер». Карпин был назначен главным тренером «Динамо» в середине прошлого месяца.
56-летний специалист подписал трехлетний контракт с «бело-голубыми». Напоминаем, что московская команда завершила сезон 2024/2025 годов на пятом месте в таблице турнира Российской Премьер-Лиги.
Этот результат создает новые возможности для возвращения команды на высокие вершины. Опыт Карпина и его тренерский стиль направлены на дальнейшее усиление «Динамо».
Перед командой стоит четкая задача – выигрывать трофеи и радовать болельщиков. Правление и тренерский штаб задействуют все возможности для достижения этой цели.
В составе команды также ожидаются изменения, а также будет уделено большое внимание развитию молодых талантов. «Динамо» стремится оставаться одним из лидеров российского футбола и в будущем.