Poytaxtning "Dinamo" jamoasi boshqaruvi raisi Dmitriy Gafin yangi bosh murabbiy Valeriy Karpin faoliyatidagi mumkin bo‘lgan muddat haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gafin so‘zlariga ko‘ra, Karpinning jamoada ishlashiga oid aniq muddat belgilangan emas. Uning ta’kidlashicha, mavsum boshlanishidan oldin direktorlar kengashi yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi va shu yig‘ilishda jamoa uchun yangi maqsadlar belgilab beriladi. Valeriy Karpin iyun oyida "Dinamo" klubiga bosh murabbiy sifatida tayinlandi va uch yillik mehnat shartnomasini imzoladi.
U Moskva klubi bilan birga Rossiya milliy terma jamoasida ham faoliyat olib boradi. O‘tgan Premyer-liga mavsumining yakunida "Dinamo" jamoasi musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egalladi.

В деятельности Карпина конкретный срок пока не установлен
Председатель правления столичного клуба "Динамо" Дмитрий Гафин ответил на вопрос о возможном сроке работы нового главного тренера Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Гафина, конкретный срок работы Карпина в команде не установлен. Он отметил, что перед началом сезона состоится заседание совета директоров, на котором будут определены новые цели для команды. Валерий Карпин был назначен главным тренером клуба "Динамо" в июне и подписал трехлетний трудовой контракт.
Он также будет работать с национальной сборной России вместе с московским клубом. По итогам прошлого сезона Премьер-лиги команда "Динамо" заняла пятое место в турнирной таблице.
Команда ставит цель добиться еще более высоких результатов в новом сезоне. Руководство и тренеры продолжат работу по развитию команды и достижению новых успехов.