Kulibali: Al-Hilol Manchester Sitini o‘tkazib yubordi
Saudiya Arabistonining "Al-Hilol" jamoasi markaziy himoyachisi Kalidu Kulibali 2025 yilgi klub jahon chempionati chorak finalida "Manchester Siti"ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda (4:3 hisobida qo‘shimcha vaqtlarda) g‘alaba qozonish haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular eng yaxshi jamoalardan biri bilan qiyin o‘yin bo‘lishini yaxshi tushungan. Jamoa bu uchrashuvda o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyish etishga harakat qilgan.
O‘z imkoniyatlaridan unumli foydalanish natijasida g‘alabaga erishishganini aytdi. Shuningdek, "Al-Hilol" jamoasi bu turnirda munosib o‘yin ko‘rsatishga loyiq ekanini isbotlaganini ta’kidladi.
Keyingi bosqichda "Al-Hilol" braziliyalik "Fluminense" jamoasi bilan to‘qnash keladi. Bu o‘yinlar jamoaning yana bir bor kuchini sinovdan o‘tkazadi va ishtirokchilar o‘z mahoratini namoyish etish uchun imkoniyatga ega bo‘ladi.

Кулибали: Аль-Хилал пропустил Манчестер Сити
Команда центрального защитника "Аль-Хилаль" Калиду Кулибали высказал свои мысли о победе в четвертьфинале клубного чемпионата мира 2025 года над "Манчестер Сити" (4:3 в дополнительное время). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он хорошо понимал, что это будет трудная игра с одной из лучших команд. Команда старалась полностью продемонстрировать свои возможности в этом матче.
Он отметил, что они добились победы благодаря эффективному использованию своих возможностей. Также он подчеркнул, что команда "Аль-Хилаль" доказала, что достойна показать достойную игру на этом турнире.
На следующем этапе "Аль-Хилаль" встретится с бразильским "Флуминенсе". Эти игры снова испытают силу команды и дадут участникам возможность продемонстрировать свои навыки.