Markos Leonardo onasi uchun gollar urdi, Al-Xilol yutdi
Saudiya Arabistonining Al-Xilol jamoasi hujumchisi Markos Leonardo 2025 yilgi jahon klublari chempionati chorak finalida Manchester Siti jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyin OAV vakillari bilan suhbatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘tkazgan o‘yinda ikki gol urib, jamoasining g‘alabasiga muhim hissa qo‘shdi. Markos Leonardo so‘zlariga ko‘ra, oxirgi ikki oyda onasining sog‘lig‘i bilan bog‘liq muammolar bo‘lgan, lekin hozir hammasi yaxshi.
U o‘zining gollarini urganida onasini o‘ylaganini aytdi. Hujumchi yaqinlarimizni doimo yodda tutish kerakligini ta’kidladi, chunki ular bizga eng yaxshisini tilashadi. Mazkur o‘yinda Al-Xilol jamoasi qo‘shimcha vaqt davomida Manchester Sitiga 4:3 hisobida g‘alaba qozondi.
Endi Saudiya jamoasi yarim finalga yo‘l olish uchun Braziliyaning Fluminense jamoasi bilan kuch sinashadi. Ushbu uchrashuv katta qiziqish bilan kutilmoqda.

Маркус Леонардо забил голы для своей мамы, Аль-Хилал победил
Нападающий команды Аль-Хилол из Саудовской Аравии Маркус Леонардо после матча против Манчестер Сити в четвертьфинале чемпионата мира клубов 2025 года пообщался с представителями СМИ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он забил два гола в проведенном матче и внес важный вклад в победу своей команды. По словам Маркуса Леонардо, в последние два месяца у его матери были проблемы со здоровьем, но сейчас все в порядке.
Он сказал, что думал о своей матери, когда забивал голы. Нападающий подчеркнул, что нужно всегда помнить о близких, так как они желают нам всего наилучшего. В этом матче команда Аль-Хилол одержала победу над Манчестер Сити со счетом 4:3 в дополнительное время.
Теперь саудовская команда будет бороться за выход в полуфинал против бразильской команды Флуминенсе. Эта встреча ожидается с большим интересом.