Moskva "Dinamo" klubining boshqaruv raisi Dmitriy Gafin jurnalistlar bilan suhbatda jamoaning kolumbiyalik yarimhimoyachisi Xorxe Karraskalning mashg‘ulot yig‘iniga kechikishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Xorxe kechikgani yaxshi hol emas va u intizomiy choralar qo‘llanishiga duch keladi. Boshliq bu kechikish unga kutilmagan holat bo‘lmaganini ta’kidladi. Oldinroq matbuotda braziliyalik "Flamenqo" klubi Xorxega qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
O‘tgan mavsumda Rossiya Premer-ligasida 27 yoshli yarimhimoyachi 26 o‘yinda maydonga tushib, yetti gol urdi va uchta assist yozdirib berdi. Uning "oq-ko‘k" jamoa bilan shartnomasi 2027 yilgacha amal qiladi.
Klub rahbariyati futbolchining intizomiga alohida e’tibor qaratmoqda va kelajakdagi faoliyatida bunday holatlar takrorlanmasligini istamoqda. Xorxening jamoaga bo‘lgan munosabati va vaqtni hurmat qilishi muhim hisoblanadi, chunki jamoa muvaffaqiyati barcha a’zolarning mas’uliyat bilan ish ko‘rishi bilan bog‘liq.

Директор Динамо Керраскал сказал, что задержка была ожидаемой
Председатель управления московского клуба "Динамо" Дмитрий Гафин в интервью журналистам высказался о задержке колумбийского полузащитника Хорхе Карраскаля на тренировочный сбор. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, задержка Хорхе — это плохой знак, и он столкнется с дисциплинарными мерами. Руководитель подчеркнул, что эта задержка не стала для него неожиданностью.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что бразильский клуб "Фламенго" проявляет интерес к Хорхе.
В прошлом сезоне 27-летний полузащитник провел 26 матчей в Российской Премьер-лиге, забив семь голов и сделав три ассиста. Его контракт с "бело-голубыми" действует до 2027 года.
Руководство клуба уделяет особое внимание дисциплине игрока и хочет, чтобы такие ситуации не повторялись в будущем. Важно, чтобы Хорхе уважал команду и время, так как успех команды зависит от ответственного подхода всех членов.