Gafin: Karraskalning kechikishi intizom masalasi
Dmitriy Gafin, Moskva «Dinamo» jamoasi boshqaruv raisi, matbuot vakillari bilan bo‘lgan suhbatda kolumbiyalik yarim himoyachi Xorxe Karraskalning jamoaning mashg‘ulot yig‘ilishiga kechikishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning kechikishi jamoa rahbariyatiga ma’lum bo‘lib, bu holat jiddiy muammo sifatida qabul qilindi. Gafinning so‘zlariga ko‘ra, bunday kechikish intizomiy jazolarga sabab bo‘ladi va bu holat uni ajablantirmaydi. Bundan avval matbuotda kolumbiyalik futbolchiga Braziliyaning «Flamengo» klubi tomonidan qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
O‘tgan mavsumda Rossiya Premer-ligasida 27 yoshli yarim himoyachi 26 o‘yinda maydonga tushib, yetti gol urgan va uchta golga assistentlik qilgan. Hozirgi vaqtda uning «oq-ko‘k» jamoa bilan shartnomasi 2027 yilgacha amal qiladi.
Jamoa rahbariyati Xorxening kelgusida bundan ham mas’uliyatliroq bo‘lishini kutmoqda va intizomni oshirishga alohida e’tibor qaratmoqda. Bu futbolchining faoliyatdagi o‘rnini mustahkamlashga ham xizmat qiladi.

Гафин: Задержка Карраскала — вопрос дисциплины
Дмитрий Гафин, председатель управления московской команды «Динамо», в разговоре с представителями прессы высказал мнение о задержке колумбийского полузащитника Хорхе Карраскаля на тренировочный сбор команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его задержка стала известна руководству команды, и этот случай был воспринят как серьезная проблема. По словам Гафина, такая задержка приведет к дисциплинарным наказаниям, и этот факт его не удивляет. Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что колумбийским футболистом интересуется бразильский клуб «Фламенго».
В прошлом сезоне в Российской Премьер-лиге 27-летний полузащитник провел 26 матчей, забил семь голов и сделал три голевых передачи. В настоящее время его контракт с «бело-голубыми» действует до 2027 года.
Руководство команды ожидает, что Хорхе в будущем станет еще более ответственным и уделяет особое внимание дисциплине. Это также поможет укрепить его позицию в команде.