Panchenko kelajakda Dinamo bosh murabbiyi bo‘lishni xohlaydi
Kirill Panchenko, «Dinamo-2» jamoasining yordamchi murabbiyi, o‘zining murabbiylik faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U asosiy jamoaning bosh murabbiyi bo‘lishni orzu qiladi. Ammo hozircha bu haqda ko‘p o‘ylamaganini, chunki bu maqsad unga hali uzoq va ko‘plab tajriba va yutuqlar kerakligini ta’kidladi.
Murabbiylik sohasida o‘zini yanada rivojlantirish va ko‘proq natijalarga erishish unga asosiy jamoani boshqarish uchun imkon beradi. Shu bilan birga, eslatib o‘tamiz, 2025/2026 mavsumidan boshlab «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi lavozimida Valeriy Karpin faoliyat yuritadi. U 56 yoshda bo‘lib, Moskva klubi bilan uch yillik shartnoma imzolagan.
O‘tgan mavsumda Rossiya chempionatida «oq-ko‘k» jamoasi musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egalladi. Ushbu ko‘rsatkich jamoaning rivojlanish yo‘lida muhim qadam hisoblanadi.
Kirill Panchenko esa o‘z oldiga qo‘ygan maqsadlariga erishish uchun tinimsiz mehnat qilish niyatida ekanligini bildirdi.

Панченко хочет стать главным тренером Динамо в будущем
Кирилл Панченко, помощник тренера команды «Динамо-2», высказал свои мысли о своей тренерской деятельности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он мечтает стать главным тренером основной команды. Однако пока он не задумывался об этом слишком много, так как для достижения этой цели ему еще предстоит пройти долгий путь и накопить много опыта и достижений.
Развитие в тренерской сфере и достижение лучших результатов даст ему возможность управлять основной командой. При этом напоминаем, что с сезона 2025/2026 главным тренером команды «Динамо» будет Валерий Карпин. Ему 56 лет, и он подписал трехлетний контракт с московским клубом.
В прошлом сезоне команда «бело-голубых» заняла пятое место в таблице чемпионата России. Этот показатель является важным шагом на пути развития команды.