Sobiq poytaxt CSKA hujumchisi Valeriy Masalitin Moskva "Torpedo" jamoasidagi vaziyatdan xavotir bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa rahbariyatining ikki vakili o‘yin natijalariga ta’sir o‘tkazish ehtimoli sababli hibsga olingan. Ular ustidan tergov boshlandi, bu holat jamoaning moliyaviy ahvoliga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Hisoblar muzlatilishi va pul to‘lovlarining to‘xtashi kutilmoqda. Masalitin so‘zlariga ko‘ra, bu muammo jamoaning chempionatni 15 ta jamoa bilan davom ettirishiga olib kelishi mumkin.
U tergov jarayoni "Ximki"da bo‘lgani kabi murakkablashishini taxmin qilmoqda. O‘tgan mavsumda poytaxtning "Torpedo" jamoasi birinchi Rossiya divizionida ikkinchi o‘rinni egallab, ikki yildan so‘ng Rossiya Premer ligaiga qaytishga muvaffaq bo‘lgan. Hozirgi vaziyat esa jamoaning kelajagi uchun katta xavf tug‘dirmoqda.
Rahbariyat va futbolchilar uchun bu qiyin sinovdir. Jamoaning barqarorligini saqlash va muammolarga yechim topish uchun tezkor choralar ko‘rilishi zarur.

В "Торпедо" руководство задержано, команда в трудной ситуации
Бывший нападающий ЦСКА Валерий Масалитин выразил обеспокоенность ситуацией в московской команде "Торпедо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Два представителя руководства команды были арестованы из-за вероятного влияния на результаты игр. В отношении них начато расследование, которое может негативно сказаться на финансовом положении клуба.
Ожидается заморозка счетов и прекращение денежных выплат. По словам Масалитина, эта проблема может привести к тому, что команда продолжит чемпионат с 15 командами.
Он предполагает, что процесс расследования может усложниться, как это было в "Химках". В прошлом сезоне столичное "Торпедо" заняло второе место в первом дивизионе России и смогло вернуться в Российскую Премьер-Лигу спустя два года. Текущая ситуация представляет собой большую угрозу для будущего команды.
Это тяжелое испытание для руководства и футболистов. Необходимо срочно принимать меры для сохранения стабильности команды и поиска решений проблем.