Lovchev: Zabolotniy Spartakka o‘rta darajadagi futbolchi
Sobiq SSSR milliy terma jamoasi futbolchisi Yevgeniy Lovchev hujumchi Anton Zabolotniyning Moskva «Spartak» klubiga o‘tishini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi bilan 1 mavsumga shartnoma imzolangan. Lovchevning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotniy o‘rta darajadagi futbolchi hisoblanadi. U mehnatkash va maydonda kurashadigan futbolchi, lekin jamoaning o‘yini hisobga olinsa, u «Spartak» uchun to‘liq mos kelmaydi.
Bu haqda «Match TV» maqolasida keltirilgan. Shuningdek, Lovchev Zabolotnig asosiy tarkibda o‘ynash imkoniyatini qo‘lga kiritishini, bir necha gol urishini aytgan, ammo u klubning yulduzi bo‘lib chiqmaydi. Anton Zabolotniy ilgari CSKA va «Zenit» kabi klublarda o‘ynagan. So‘nggi mavsumda u 34 yoshda bo‘lib, Podmoskovye «Ximki» jamoasi safida 29 ta RPL o‘yinida maydonga tushib, 6 ta gol kiritdi va 6 ta samarali uzatma amalga oshirdi.
Uning tajribasi va ishlash qobiliyati jamoaga yordam berishi mumkin, ammo «Spartak»ning o‘yini talablariga to‘liq javob bermasligi ta’kidlanmoqda.

Бывший игрок сборной СССР по футболу Евгений Ловчев оценил переход нападающего Антона Заболотного в московский клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
С футболистом подписан контракт на 1 сезон. По словам Ловчева, Заболотный является средним футболистом. Он трудолюбив и борется на поле, но с учетом игры команды, он не совсем подходит для «Спартака».
Об этом говорится в статье «Match TV». Также Ловчев отметил, что Заболотный получит возможность играть в основном составе и забьет несколько голов, однако он не станет звездой клуба. Антон Заболотный ранее играл в таких клубах, как ЦСКА и «Зенит». В последнем сезоне ему было 34 года, он провел 29 матчей в РПЛ за подмосковный клуб «Химки», забил 6 голов и сделал 6 результативных передач.
Его опыт и трудоспособность могут помочь команде, однако отмечается, что он не полностью соответствует требованиям игры «Спартака».