Ponomaryov: Chelestini haqida hozircha gapirish erta
Sobiq poytaxt CSKA klubi futbolchisi Vladimir Ponomaryov "qizil-ko‘k" jamoaning yangi bosh murabbiyi Fabio Chelestinining kelajakdagi ish faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozircha Chelestinining ish uslubi va talablarini to‘liq bilmasligini ta’kidladi. Ponomaryovning aytishicha, hozircha jamoaning mavsum oldi tayyorgarligida qanday o‘zgarish bo‘lishini kuzatish kerak.
U futbolchilarga qo‘yiladigan talablar haqida ham ma’lumot yo‘qligi bois vaziyatni qiziqish bilan kuzatish niyatida ekanini bildirgan. Fabio Chelestini 49 yoshda bo‘lib, 20 iyul kuni CSKA klubining bosh murabbiyi etib tayinlandi. Uning so‘nggi ishlagan joyi Shveysariyaning "Bazel" jamoasi bo‘lgan.
Shuningdek, u "Syone", "Lyutsern" va "Lugano" klublarida ham faoliyat yuritgan. Chelestinining faoliyatida ikki marta Kubok sovrinini qo‘lga kiritgani va o‘z mamlakatida chempionlik unvoniga ega bo‘lgani bor.
Hozirda muxlislar va mutaxassislar uning CSKA jamoasidagi ishini diqqat bilan kuzatmoqdalar. Jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyati qat’iy mehnat hamda yangi murabbiyning strategiyasi va yondashuvlariga bog‘liq bo‘ladi.

Пономарёв: О Челестини говорить пока рано
Бывший игрок клуба ЦСКА Владимир Пономарев высказал свои мысли о будущем работы нового главного тренера "красно-синих" Фабио Челестини. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что пока не знает полностью стиль работы и требования Челестини. По словам Пономарева, сейчас нужно наблюдать, какие изменения произойдут в команде в преддверии сезона.
Он также заявил, что из-за отсутствия информации о требованиях к футболистам намерен с интересом следить за ситуацией. Фабио Челестини, которому 49 лет, был назначен главным тренером клуба ЦСКА 20 июля. Его последним местом работы была швейцарская команда "Базель".
Кроме того, он также работал в клубах "Сьон", "Люцерн" и "Лугано". В карьере Челестини дважды завоевывал Кубок и имеет титул чемпиона своей страны.
В настоящее время болельщики и специалисты внимательно следят за его работой в команде ЦСКА. Будущее успеха команды будет зависеть от усердной работы и стратегии нового тренера.