Mbappe kasallikdan so‘ng Xabi Alonso qo‘lida maydonga qaytdi
Madridning "Real" jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe kasallikdan so‘ng sog‘ayib, yangi bosh murabbiy Xabi Alonso qo‘l ostida birinchi bor maydonga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik murabbiy 26 yoshli fransuz futbolchini Klub jamoalari jahon chempionatining 1/8 finalida "Yuventus"ga qarshi o‘yinning 68-daqiqasida maydonga kiritdi. Mbappe o‘sha paytgacha maydonga chiqqan Gonsalo Garsiyani almashtirdi, u o‘yindagi yagona golni urgan edi.
Kilian Mbappe guruh bosqichidagi uchta o‘yinni kasalligi sabab maydonga chiqa olmadi, ammo bu "Real" jamoasining guruhda yetakchi bo‘lib, yetti ochko to‘plashiga to‘sqinlik qilmadi. O‘yin oxiridagi voqealarni "Real" va "Yuventus" o‘rtasidagi bahsda LiveResult.ru saytida matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin.
Ushbu o‘yinda Mbappening maydonga qaytishi jamoa uchun muhim voqea bo‘ldi va uning sog‘lig‘i yaxshilanganini ko‘rsatdi. Yangi murabbiy ostida Kilian Mbappening maydonga tushishi jamoa taktikasini yanada kuchaytirishi kutilmoqda.

Мбаппе вернулся на поле под руководством Хаби Алонсо после болезни
Нападающий мадридского "Реала" Килиан Мбаппе выздоровел после болезни и впервые вышел на поле под руководством нового главного тренера Хаби Алонсо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский тренер выпустил 26-летнего французского футболиста на 68-й минуте матча 1/8 финала клубного чемпионата мира против "Ювентуса". Мбаппе заменил Гонсало Гарасию, который забил единственный гол в игре.
Килиан Мбаппе не смог выйти на поле в трех матчах группового этапа из-за болезни, но это не помешало "Реалу" занять первое место в группе, набрав семь очков. События в конце игры можно было наблюдать в текстовой трансляции на сайте LiveResult.ru в матче "Реал" и "Ювентус".
Возвращение Мбаппе на поле в этом матче стало важным событием для команды и показало, что его здоровье улучшилось. Ожидается, что выход Килиана Мбаппе на поле под руководством нового тренера усилит тактику команды.