Gonzalo Garsiya Madridning "Real" jamoasiga Jahon klub chempionati 1/8 final bosqichida "Yuventus" ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozonishga yordam berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
21 yoshli hujumchi o‘yinning 54-daqiqasida yagona golni bosh bilan kiritdi. U Trent Aleksander-Arnoldning uzatmasini aniq bajarib, darvoza sohiblarini mag‘lub etdi.
Opta ma’lumotlariga ko‘ra, Garsiya 2025 yilgi klub chempionati musobaqalarida o‘z jamoasining barcha o‘yinlarida to‘g‘ridan-to‘g‘ri gol urish yoki assist qilishda ishtirok etgan yagona futbolchi hisoblanadi. Oldinroq u "Red Bull Zaltsburg" va "Al-Hilal" jamoalariga bitta bitta gol kiritgan, "Pachuka"ga qarshi o‘yinda esa assist qilgan.
Endi Jabi Alonso boshchiligidagi "Real" jamoasi chorak finalda "Borussiya" Dortmund va "Monterrey" o‘rtasidagi uchrashuv g‘olibiga qarshi maydonga chiqadi. Ushbu g‘alaba madridliklarga turnirda keyingi bosqichga chiqish imkonini berdi.
Garsiyaning muvaffaqiyati jamoa uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, uning har bir harakati jamoa uchun foydali ekanligini ko‘rsatmoqda.

Гарсия вывел Реал вперед на чемпионате мира
Гонсало Гарсия помог мадридскому "Реалу" одержать победу над "Ювентусом" со счетом 1:0 в 1/8 финала чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
21-летний нападающий забил единственный гол на 54-й минуте игры головой. Он точно выполнил передачу Трента Александера-Арнольда и поразил ворота соперников.
Согласно данным Opta, Гарсия является единственным футболистом, который принимал участие в каждом матче своей команды на клубном чемпионате 2025 года, забивая или ассистируя. Ранее он забил по голу "Ред Булл Зальцбургу" и "Аль-Хилал", а в матче против "Пачуки" сделал ассист.
Теперь команда "Реал" под руководством Хаби Алонсо встретится в четвертьфинале с победителем матча между "Боруссией" Дортмунд и "Монтерреем". Эта победа дала мадридцам возможность выйти в следующий раунд турнира.
Успех Гарсии имеет большое значение для команды, показывая, что каждое его действие полезно для коллектива.