Igor Tudor: Real Yuventusdan kuchliroq bo‘ldi
Turinliklar 1/8 finalda Madridning «Real» jamoasiga 0:1 hisobida yutqazdi. Yagona gol 54-daqiqada kiritildi va uni «ko‘k-anorranglilar» hujumchisi Gonsalo Garsiya amalga oshirdi. Tudor o‘z o‘yinchilari mehnatini yuqori baholadi va murakkab ob-havo sharoitlariga qaramay, ular qo‘lidan kelganini qilganini ta’kidladi.
U raqib jamoani g‘alaba bilan tabrikladi va o‘yinni yaxshi kechganini qayd etdi. Shuningdek, «Real» jamoasi bugungi kunda ancha kuchliroq bo‘lganini tan oldi. Endi «Real» chorak finalda «Borussiya» Dortmund va «Monterrey» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinning g‘olibi bilan kuch sinashadi.

Игор Тюдор: Реал стал сильнее Ювентуса
Главный тренер «Ювентуса» Игорь Тудор высказался после того, как команда выбыла из турнира клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Туринцы проиграли в 1/8 финала мадридскому «Реалу» со счетом 0:1. Единственный гол был забит на 54-й минуте, его автором стал нападающий «бело-синих» Гонсало Гарсия. Тудор высоко оценил труд своих игроков и отметил, что, несмотря на сложные погодные условия, они сделали все возможное.
Он поздравил соперника с победой и отметил, что игра прошла хорошо. Также он признал, что команда «Реал» в настоящее время значительно сильнее. Теперь «Реал» встретится в четвертьфинале с победителем матча между «Боруссией» Дортмунд и «Монтерреем».