Xabi Alonso Realning Yuventus ustidan g‘alabasini sharhladi
Uchrashuvda yagona gol 54-daqiqada Gonsalo Garsiya tomonidan kiritildi va shu tariqa "Real" chorak finalga yo‘l oldi. Alonso o‘z fikrida jamoaning o‘yini va natijasidan qoniqish bildirdi.
U o‘yin boshidan keyingi 15 daqiqadan so‘ng o‘yinni nazorat qilganliklarini ta’kidladi, biroq bu jarayonda katta mehnat sarflaganliklarini aytdi. "Yuventus" markazda juda faol o‘ynaganligi sababli, u o‘yinchilardan qanotlarda ko‘proq harakat qilishni so‘ragan.
Keyingi raqib Dortmundning "Borussiya" yoki Meksikaning "Monterrey" jamoasidan biri bo‘ladi. Chorak finalning so‘nggi 1/8 uchrashuvi Moskva vaqti bilan soat 04:00 da boshlanadi.
Bu o‘yin katta qiziqish bilan kutmoqda va g‘olib jamoa keyingi bosqichga yo‘l oladi. Madridliklar o‘z kuchini isbotlashga tayyor.

Хаби Алонсо прокомментировал победу Реала над Ювентусом
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказался после матча 1/8 финала клубного чемпионата мира против команды "Ювентус". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Единственный гол в матче был забит на 54-й минуте Гонсало Гарсией, и таким образом "Реал" вышел в четвертьфинал. Алонсо выразил удовлетворение игрой и результатом команды.
Он отметил, что контролировали игру после первых 15 минут, но при этом сказал, что потратили много сил в этом процессе. Из-за активной игры "Ювентуса" в центре поля он попросил игроков больше двигаться по флангам.
Следующим соперником станет одна из команд: дортмундская "Боруссия" или мексиканский "Монтеррей". Последний матч 1/8 финала начнется в 04:00 по московскому времени.
Эта игра ожидается с большим интересом, и победившая команда выйдет в следующий этап. Мадридцы готовы доказать свою силу.