Toshkentning «Spartak» jamoasining sobiq futbolchisi Eduard Mor 34 yoshli hujumchi Anton Zabolotniyning «qizil-oq» jamoasiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Morning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotniy maydonda to‘liq kuchini sarflaydi, hech qachon ortga chekinmaydi va oxirigacha harakat qiladi. U zaxiradan maydonga chiqib, bor imkoniyatini ishga soladi.
Morning ta’kidlashicha, u jamoaning chempion bo‘lishida asosiy kalit bo‘lmasligi mumkin, lekin maydonga tushib, o‘z vazifasini bajaradi. O‘tgan mavsumda Zabolotniy «Ximki» jamoasida o‘ynagan, biroq bu klub moliyaviy qiyinchiliklarga duch kelib, bankrot bo‘ldi. U Rossiya chempionatining 29 o‘yinida 6 ta gol urdi va 6 ta samarali uzatmani amalga oshirdi.
Transfermarkt portali futbolchining qiymatini 700 ming yevro deb baholamoqda. Anton Zabolotniyning yangi jamoasida qanday natijalarga erishishi jamoa va muxlislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Антон Заболотный выходит на поле в составе «Спартака»
Бывший футболист ташкентского «Спартака» Эдуард Мор высказался о переходе 34-летнего нападающего Антона Заболотного в «красно-белую» команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Морнинг, Заболотный отдает все силы на поле, никогда не отступает и борется до конца. Он выходит на поле с скамейки запасных и использует все свои возможности.
Морнинг подчеркивает, что он может не стать ключом к чемпионству команды, но выйдя на поле, выполняет свою задачу. В прошлом сезоне Заболотный играл в команде «Химки», однако этот клуб столкнулся с финансовыми трудностями и обанкротился. Он забил 6 голов и сделал 6 результативных передач в 29 матчах чемпионата России.
Портал Transfermarkt оценивает стоимость футболиста в 700 тысяч евро. За тем, каких результатов добьется Антон Заболотный в новой команде, внимательно следят как команда, так и болельщики.