Alonso «Borussiya» – «Monterrey» o‘yini uchun tayyorlanmoqda
Madridning "Real" jamoasi boshqaruvchisi Xabi Alonso jamoasining klub jahon chempionati chorak finalidagi mumkin bo‘lgan raqibini kuzatishini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniya chempioni "Yuventus"ni 1:0 hisobida mag‘lub etib, chorak finalga yo‘l oldi. Keyingi bosqichga chiqish uchun so‘nggi joyni Dortmundning "Borussiya" va Meksikaning "Monterrey" jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda aniqlanadi.
Ushbu o‘yinda g‘olib "Real"ga qarshi maydonga tushadi. Alonso Madrid Xtra nashriga bergan intervyusida, albatta, o‘yinni tomosha qilishini aytdi.
U "Borussiya" jamoasini va "Monterrey" bosh murabbiyini yaxshi bilishini ta’kidladi. Ushbu jang Moskva vaqti bilan soat 04:00 da boshlanadi.
Alonso o‘z fikrini aytarkan, kimga ustunlik berishining unchalik muhim emasligini bildirdi. Bu esa uning professional yondashuvini namoyon etadi.
"Real" jamoasi jahon chempionatida muvaffaqiyatli ishtirok etishni davom ettirmoqda. Har bir o‘yin jiddiy raqobatni talab qiladi va jamoa yangi marralarni zabt etishni maqsad qilgan.

Алонсо готовится к игре «Боруссия» – «Монтеррей»
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо сообщил, что будет следить за возможным соперником своей команды в четвертьфинале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Чемпион Испании одержал победу над "Ювентусом" со счетом 1:0 и вышел в четвертьфинал. Последнее место в следующем этапе будет определено в матче между дортмундской "Боруссией" и мексиканским "Монтерреем".
Победитель этого матча выйдет на поле против "Реала". В интервью мадридскому изданию Xtra Алонсо, конечно, сказал, что будет смотреть игру.
Он отметил, что хорошо знает команду "Боруссия" и главного тренера "Монтеррея". Этот матч начнется в 04:00 по московскому времени.
Выражая свое мнение, Алонсо заявил, что не так важно, кому отдать предпочтение. Это демонстрирует его профессиональный подход.
Команда "Реал" продолжает успешно участвовать в чемпионате мира. Каждая игра требует серьезной конкуренции, и команда ставит перед собой цель завоевать новые вершины.