Krasnodar CSKA bilan Superkubokga tayyorlanmoqda
«Krasnodar» jamoasining bosh murabbiyi Murad Musayev hozirgi vaqtdagi CSKA o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Aynan shu raqib bilan «byk»lar 12 iyul kuni Rossiya Superkubogi uchun maydonga tushadi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, jamoada hozir yangi murabbiy ishlamoqda va ular hali Fabio Chelestini qanday taktika qo‘llashini bilmaydi.
U xilma-xil taktika yoki o‘zining an’anaviy sxemasiga o‘tadimi, bu hali aniq emas. Jamoaning hozirgi asosiy vazifasi – o‘yinni yaxshilab mashq qilish va mavsumga jismoniy tayyorgarlik bilan yetib borishdir. O‘tgan mavsum «Krasnodar» tarixida birinchi marta chempionlik unvonini qo‘lga kiritdi.
Ular Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasidan bir ochko ko‘p to‘plab, birinchilikni qo‘lga kiritishdi. CSKA esa uchinchi o‘rinni egallab, Rossiya Kubogi sovrinini qo‘lga kiritdi.
Shveytsariyalik mutaxassis Fabio Chelestini 20 iyun kuni jamoani boshqara boshladi va serb murabbiy Marko Nikolich o‘rnini egalladi. Endi navbatdagi vazifa – yangi mavsumda yuqori natijaga erishish uchun jamoani tayyorlash va jismoniy holatni yaxshilashdir.

Краснодар готовится к Суперкубку с ЦСКА
Главный тренер команды «Краснодар» Мурат Мустаев высказал свое мнение о текущей игре ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Именно с этим соперником «быки» выйдут на поле 12 июля в борьбе за Кубок России. По словам тренера, в команде сейчас работает новый тренер, и они пока не знают, какую тактику применит Фабио Челестини.
Переходить ли ему на разнообразную тактику или остаться на своей традиционной схеме, пока неясно. Основная задача команды на данный момент – хорошо отработать игру и физически подготовиться к сезону. В прошлом сезоне «Краснодар» впервые в своей истории завоевал титул чемпиона.
Они набрали на одно очко больше, чем санкт-петербургский «Зенит», и завоевали первое место. ЦСКА занял третье место и завоевал трофей Кубка России.
Швейцарский специалист Фабио Челестини начал руководить командой 20 июня, заменив сербского тренера Марко Николича. Теперь следующая задача – подготовить команду к новому сезону для достижения высоких результатов и улучшения физического состояния.