Futbolchi Filip Kostich juda yaqin orada «Yuventus» jamoasini tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Serbiyalik futbolchi Klub chempionlar ligasi doirasida bo‘lib o‘tgan Jahon klublari chempionatida ikki o‘yinda ishtirok etdi. Jumladan, u Madridning «Real» jamoasi bilan o‘tkazilgan 1/8 final uchrashuvida maydonga tushdi.
32 yoshli o‘yinchi ushbu o‘yinda zaxiradan maydonga chiqdi, biroq jamoasining mag‘lubiyatini oldini ololmadi, yakuniy hisob 0:1 bo‘ldi. Ichki manbalarning ma’lumotlariga ko‘ra, Kostich yozda «biyanconeri» safidan ketishi ehtimoli mavjud.
Uning xizmatlariga Italiya hamda xorijdagi bir nechta klublar qiziqish bildirmoqda va potentsial transfer bo‘yicha ma’lumot so‘rab murojaat qilishgan. 2024/25-yilgi mavsumda Filip Kostich ijarada Turkiyaning «Fenerbahche» klubida o‘ynadi. Hozirda u Igor Tudor tizimida chap qanot himoyachisi sifatida maydonga tushmoqda.
Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 5 million yevro atrofida baholamoqda. Bu o‘yinchining faoliyati va kelgusi transfer imkoniyatlari haqida ko‘plab so‘zlashuvlar mavjud.
Shunday qilib, Kostichning «Yuventus»dagi kelajagi hozircha noaniq bo‘lib qolmoqda, ammo yozgi transferlar davrida uning klubini o‘zgartirishi ehtimoli kuchaymoqda.

Филип Костич летом может покинуть «Ювентус»
Футболист Филип Костич очень скоро может покинуть команду «Ювентус». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сербский футболист принял участие в двух матчах на чемпионате мира клубов, который проходил в рамках Лиги чемпионов. В частности, он вышел на поле в матче 1/8 финала против мадридского «Реала».
32-летний игрок вышел на поле в этом матче с скамейки запасных, однако не смог предотвратить поражение своей команды, финальный счет составил 0:1. По данным внутренних источников, существует вероятность, что Костич покинет «бьянконери» летом.
На его услуги проявляют интерес несколько клубов из Италии и зарубежья, и они уже обращались с запросами о потенциальном трансфере. В сезоне 2024/25 Филип Костич играл в аренде в турецком клубе «Фенербахче». В настоящее время он выступает на позиции левого защитника в системе Игоря Тудора.
Портал Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость примерно в 5 миллионов евро. Существует множество обсуждений о карьере этого игрока и возможностях будущего трансфера.
Таким образом, будущее Костича в «Ювентусе» пока остается неопределенным, однако вероятность того, что он изменит клуб в период летних трансферов, возрастает.