Ferran Torres Niko Uilyamsning «Barselona»ga kelishini qo‘llab-quvvatladi
«Barselona» hujumchisi Ferran Torres «Atletik» Bilbao vinjeri Niko Uilyamsning klubga kelishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvlarda birgalikda o‘ynagan Ferran, Niko bilan birga maydonda bo‘lishni istashini aytdi. Unga ko‘ra, ular hujumda yaxshi uchlikni tashkil etishlari mumkin.
«Barselona» jamoasi 22 yoshli ispan futbolchisi uchun 58 million yevro to‘lab, yaqin haftalarda transferni yakunlashga tayyor. Asosiy muammo yangi futbolchini ro‘yxatga olishda bo‘lishi mumkin, ammo bu masala ham hal etiladi, deb kutilmoqda.
Ferran Torres va Niko Uilyams Ispaniya terma jamoasida birga o‘ynagan. La Liga prezidenti Xavyer Tebas yaqinda «Barselona»da hozircha Niko Uilyamsni ro‘yxatga olish imkoniyati yo‘qligini ma’lum qildi.
Shunga qaramay, klub futbolchi transferini amalga oshirish va uni ro‘yxatga olish uchun zarur choralarni ko‘rishni davom ettirmoqda. Bu transfer «Barselona» hujumini kuchaytirishga xizmat qiladi va jamoaning kelgusi mavsumdagi natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.

Ферран Торрес поддержал приход Нико Уильямса в «Барселону»
Нападающий «Барселоны» Ферран Торрес высказался о вероятности прихода в клуб вингера «Атлетика» Бильбао Нико Уильямса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ферран, который играл вместе с Нико в матчах, заявил, что хочет быть на поле с ним. По его словам, они могут составить хорошую тройку в атаке.
Команда «Барселона» готова заплатить 58 миллионов евро за 22-летнего испанского футболиста и завершить трансфер в ближайшие недели. Основная проблема может заключаться в регистрации нового футболиста, однако ожидается, что и этот вопрос будет решен.
Ферран Торрес и Нико Уильямс играли вместе в сборной Испании. Президент Ла Лиги Хавьер Тебас недавно сообщил, что в «Барселоне» в настоящее время нет возможности зарегистрировать Нико Уильямса.
Тем не менее, клуб продолжает принимать необходимые меры для осуществления трансфера футболиста и его регистрации. Этот трансфер будет способствовать усилению атаки «Барселоны» и положительно скажется на результатах команды в следующем сезоне.